Co to jest gra Cashflow?

Istnieje gra, w którą zagrało już ponad 20 milionów ludzi w 40 krajach. Nazywa się Cashflow i jest najbardziej udaną grą planszową wszech czasów. Jej autorem jest Robert Kiyosaki, autor słynnej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Autor, posiadający ogromne doświadczenie biznesowe postanowił podzielić się ze społeczeństwem wiedzą o źródłach swojego, znanego na całym świecie, sukcesu finansowego.

Czym jest Cashflow? Obecna wersja gry CASHFLOW zastąpiła dwie wcześniejsze gry, które składały się z dwóch komponentów, CASHFLOW 101 i CASHFLOW 202. Teraz mamy po prostu Cashflow.

Jedna z najbardziej potężnych i finansowo wyzwalających gier, jakie kiedykolwiek powstały, CASHFLOW jest prostą grą rozgrywaną kartami, która może pomóc graczom poznać prawdziwą naturę pieniędzy i tworzenia bogactwa. Gra może być zabawnym i edukacyjnym sposobem na poznanie podstaw inwestowania i budowania biznesu. CASHFLOW pomaga graczom zrozumieć, jak pieniądze działają w gospodarce, jakie są różne rodzaje przepływów pieniężnych oraz jak wykorzystać dźwignię finansową do generowania bogactwa.

Jeśli spojrzymy na historię gier, są gry banalne, które zaawansowani gracze wytykają palcami, jak Monopoly. Są też gry, do których zwykli gracze, nawet ci, którzy uważają się za weteranów, nie siadają, bo nauka przeważa nad zabawą. Cashflow zaczyna się od ślęczenia nad kartkami papieru – kasami i rejestrami przepływów – z żmudnym przepisywaniem liczb. Czujemy się wtedy jak na studiach księgowych, a nie jak na spotkaniu, które ma na celu relaks i odprężenie. Ta gra to przede wszystkim forma edukacji – praktyczna przedsiębiorczość zamknięta w kartonowym pudełku. Jeśli spojrzymy na nią inaczej, nigdy do niej nie wrócimy! Zabawa zaczyna się po zakuciu, bo tym właśnie będzie wstęp dla amatorów, dla których wszelkie przedmioty analityczne to czarna magia, a szubienice znane z rachunkowości wspomagają jedynie wieszanie na horrorach.

Gra CASHFLOW to zabawny i rozrywkowy sposób na naukę umiejętności finansowych, które pomogą Ci stworzyć prawdziwe bogactwo na giełdzie. Rywalizujesz z innymi graczami – w trzech etapach, z których każdy jest bardziej wymagający. Zaczynając na obrzeżach Nowego Jorku, co robisz? Czy przeprowadzić się do miasta i stawić czoła wysokim czynszom, czy też kupić mieszkania i czekać na wzrost ich wartości? Czy zainwestować w akcje lub metale szlachetne, a może nawet zbudować własny apartamentowiec lub drapacz chmur? Decyzje należą do Ciebie!
Gra CASHFLOW uczy Cię, jak osiągnąć płynność finansową i zbudować bezpieczną finansowo przyszłość.

Jak się gra w CACHFLOW?

CASHFLOW to gra planszowa, w którą możesz zagrać, aby wyrwać się z wyścigu szczurów. Gracze zaczynają od pracy na pełen etat, a CASHFLOW zabiera ich w podróż, której celem jest zbudowanie portfela aktywów potrzebnych do wyjścia na prostą. W banku nikt NIGDY nie zapyta Cię o świadectwo szkolne czy dyplom. Opanuj to, co jest naprawdę ważne dla przedsiębiorców i inwestorów, sprawozdanie finansowe, a następnie gromadzić aktywa i budować swoje bogactwo. Gry są odzwierciedleniem prawdziwego życia. Zastanów się, jak reagujesz, gdy rywalizujesz z innymi graczami. Czy stajesz się lekkomyślny, gdy wygrywasz? A może załamujesz się w obliczu przegranej? Lepiej nauczyć się tej lekcji grając w grę, niż w świecie prawdziwych pieniędzy – Twoich pieniędzy.

CASHFLOW nie tylko nauczy Cię jak inwestować i zdobywać aktywa, ale co ważniejsze, jak zachowywać się w różnych sytuacjach rynkowych. Będziesz mógł przetestować swoje strategie tworzenia bogactwa, których być może nie miałeś okazji zweryfikować w prawdziwym życiu. Jeśli jesteś oszczędny, wypróbuj strategie agresywne. Jeśli jesteś nieśmiały, spróbuj podejmować bardziej odważne decyzje. Lubisz kupować pod wpływem impulsu? Przetestuj to w grze, zanim wpadniesz w kłopoty z kartą kredytową!