Złota biżuteria – czy to też inwestowanie w złoto?

inwestowanie w złotoZłota biżuteria – czy to też inwestycja?

Jakiś czas temu na zajęciach Cashflow, a dokładnie na czwartym spotkaniu z cyklu Kurs na zamożność, narodziło się bardzo dobre pytanie odnośnie metali szlachetnych. Właściwie, dobrze to świadczy o spotkaniu, kiedy rodzi się jeszcze więcej szczegółowych pytań z głównego nurtu. Wtedy wiadomo, że uczestnik zrozumiał materiał i chce pogłębiać wiedzę. Jako że dopłynęliśmy do portu z inwestowaniem w metale szlachetne, zagwozdka, która nawiedziła kursanta brzmiała dokładnie:

Złota biżuteria – czy to też inwestowanie w złoto?

Właściwie nie tylko złota… srebrna, sztuczna, drewniana, plastikowa! O tych trzech ostatnich nie będę się rozpisywać. Choć właściwie, jeśli masz zdolności manualne, możesz na tym nieźle zarobić. Kupujesz kolorowe kuleczki, figurki, koraliki, druciki, filc, drewno, dodajesz trochę kleju, trochę wyobraźni i wystawiasz na aukcji. Jesteś na plusie, jeśli cena materiałów oraz koszt czasu i pracy będzie niższa niż to, co otrzymasz od ewentualnego szczęśliwego posiadacza Twojego precjoza.

Dobrze, że ten temat wypłynął, gdyż przypomina to bardzo dobrze proces zarabiania w numizmatyce. Ale o tym napiszę w kolejnym artykule już wkrótce.

A wracając do głównego nurtu – złota biżuteria…

Wszyscy dobrze znamy słowa Marilyn Monroe, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Podobnie ze złotą czy srebrną biżuterią. To ulubione złoto Pań i oczywiście Panów (gdyż mogą nas nim obdarowywać). Ale czy kupowanie złotej czy srebrnej biżuterii to inwestowanie w metale szlachetne?

Przyjrzyjmy się tematowi bliżej. Kupując złoty pierścionek, łańcuszek czy kolczyki powinnyśmy otrzymać informację ile w tym złota jest… złota. Ile srebra w srebrze. Najprawdopodobniej będzie to informacja o kilku karatach.

Co to karat?

Najprościej – karat mówi nam o czystości złota. Ale żeby zwykłemu śmiertelnikowi uprzykrzyć życie nazwano to, z greckiego, karatem (no a my przyswoiliśmy z francuskiego). Wyobraźmy sobie złotą bryłę z informacją, że ma ona 24 karaty. Ha! I jest to maksimum! 24 – karatowe złoto to czyste złoto. Zatem zagadka: czym jest 1 karat? Tak! To 1/24 zawartości wagowej złota w stopie. Łatwo zapamiętać – 24 karaty, to max. Tyle co godzin w dobie 😉

Więc przyjrzyjmy się złotej i srebrnej biżuterii u jubilera. Złota biżuteria – czy to też inwestowanie w złoto? 😉

Ech no niestety… nie znalazłam jeszcze złotego pierścionka, bransoletki, kolczyków powyżej 8 karatów. Czyli tylko 1/3 z tego, co znajduje się w gablotach jubilerskich w dziale „złoto”, jest złotem. Dlaczego tak się dzieje? To wynika z właściwości złota – bez domieszki innych metali, nie bylibyśmy w stanie wykonać takiego precjoza!

Złota biżuteria – czy to też inwestycja? Dlaczego nie?

Kupując złotą biżuterię płacimy 100% za markę, wykonanie, marketing, prowizję handlową, i wiele innych kosztów związanych z prowadzeniem firmy oraz tylko za 33% złota. A możemy mieć 100% złota, a przynajmniej 99,99%, za tą samą cenę kupując coś innego. Co to takiego? Dowiesz się klikając tutaj: Szlachetne inwestowanie w złoto i srebro. Jest to link do mojego szkolenia, na którym odpowiadam na to i wiele innych pytań związanych z metalami szlachetnymi.

Artykuł znaleziono w Google pod hasłem:

  • czy warto inwestować w złotą biżuterie
  • Czy warto kupować złotą biżuterię
  • jaka bizuterie kupowac oplaca sie
  • złota biżuteria czy mozna zarobic
Obserwuj

Magdalena Budek

Specjalista od złota i srebra at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Inwestuje sobie w kruszce. Specjalista od złota i srebra. Na co dzień bada i analizuje rynek metali szlachetnych, aby na bieżąco przekazywać najbardziej aktualną wiedzę nt. tego rodzaju inwestowania. Uwielbia złoto, a jeszcze większy potencjał widzi w srebrze. Dlaczego? Zobacz, co na ten temat ma do powiedzenia w swoich artykułach i kursach online, jeden z niewielu polskich inwestorów, który zdobywał wiedzę w USA m. in. od Mike'a Maloney, założyciela GoldSilver.com. Możesz znaleźć mnie na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Latest posts by Magdalena Budek (see all)

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

2 komentarze

  1. Dobry poradnik. Ja w tym roku na pewno będę inwestował w złoto, bo od dawna do tego się przymierzam. Sądzę, że zaopatrzę się w Mennicy Złota.

    Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This