Co to jest gra Cashflow?

dzieci i finanse
9
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Szukałem w sieci info o grze cashflow. Ten artykuł jest dobry. Dzięki za wyjaśnienie, co daje cashflow. Grałem online, teraz czas na żywo sprawdzić, czym to się różni.

Swoją drogę nie rozumiem czemu ludzie fascynują się Monopolem w którym przeważnie wygrywa ten któremu lepiej się żuci kostkami niż sama umiejętność kupowania/sprzedawania.
O wiele lepszą grą była Fortuna gdzie dostawało się 12 kartoników i po każdym ruchu zakrywało a jak się skończyło to odkrywało. Pamiętam jak graliśmy w to całe dnie i ciężko było wygrać bo się kombinowało jak ruszać. W Monopol gra to loteria, w Fortunie to strategia 🙂

Jacc, nie znam gry „Fortuna”, ale zgadzam się co do Twojej opinii o grze „Monopoly”. Obecnie jest wiele różnych odmian tej gry, ale i tak więcej w nich losowości niż strategii jako takiej.
Pozdrawiam!

Wiele słyszałem i czytałem na temat dochodu pasywnego, jego gromadzenia oraz wspaniałych skutków jego posiadania. Ale człowiek ma kilka etapów zrozumienia. I samo słowo – czytane czy słuchane – nie jest w stanie do nas tak dotrzeć, jak ćwiczenia oraz praktyka. Ta gra spełnia dokładnie taka funkcje!

Zgadzam się z Tobą całkowicie – nauka, pojmowanie – to proces, który przechodzimy… Krok po kroku… Każda pojedyncza gra… Przeczytana książka… Rozmowa z kimś nieco bardziej obeznanym w temacie…
Stopniowo…

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
Nie płacę składek ZUS – jakie mogą być tego konsekwencje?

Będąc pracodawcą, masz obowiązek opłacania składek do ZUS za zatrudnionych przez siebie pracowników. Jak wskazuje jednak sam urząd, nie wszyscy zatrudniający się z tego wywiązują…

inteligencja finansowa
5 finansowych mitów, w które wierzymy

Istnieje wiele mitów na temat oszczędzania i pomnażania majątku. Część z nich rozbudza wyobraźnię i pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, jednak nie brak i tych, które zniechęcają do podejmowania właściwych działań.

nieruchomości
Poradnik inwestowania w mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O zaletach inwestowania w nieruchomości nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rynek nieruchomości pozwala na stosunkowo bezpieczne, a przy tym efektywne pomnażanie kapitału – tak własnego jak i obcego. Gdzie zatem tkwi problem? Przede wszystkim w wyborze optymalnej nieruchomości i rynku, na którym inwestycja będzie realizowana. Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów i dynamicznym ich przyrostem pochwalić się może chociażby Wrocław. Dlaczego inwestycja w stolicy Dolnego Śląska jest warta rozważenia?