Jak finansujemy nieruchomości?

Ludzie coraz częściej myślą o dodatkowym zarobku. Szczególnie, gdy nie mają zbyt dużej wypłaty z pracy na etacie. Bardzo popularne w obecnym czasie stało się inwestowanie w nieruchomości. Szczególnie pod wynajem. Wiadomo, że to dość łatwy, pasywny dochód. Kto z tego nie skorzysta jeśli ma tylko taką okazję? Jednak nie wszyscy wiedzą jak się za to zabrać. Dlatego też warto zapoznać się z treścią niniejszego artykułu, gdzie zostanie omówione zagadnienie Finansowanie nieruchomości. Jeśli ktoś właśnie o czymś takim myśli to warto zapoznać się z treścią. Być może kogoś zaciekawi i zainspiruje.

Jak finansujemy nieruchomości?

Nie każdy wie od czego zacząć. Jednak warto wspomnieć, iż jeśli chcemy rozpocząć inwestowanie w nieruchomości to ważne jest to, aby posiadać jakąś gotówkę. Ważna jest także zdolność kredytowa. Jednak aby ją mieć trzeba przepracować co najmniej 3 lub 4 miesiące na etacie. Jeśli jednak ktoś nie ma to trzeba wspomnieć, iż można wyróżnić kilka rozwiązań finansowania. Może kogoś zainteresuje i sam z tego skorzysta. Oto kilka z możliwości:

  1. Uzbieranie pieniędzy z pomocą najbliższej rodziny i przyjaciół – Jeśli ktoś nie chce brać kredytu, a brakuje mu niewielką ilość to warto podpytać swoją rodzinę i przyjaciół czy nie pożyczyliby na jakiś czas pieniędzy. Jeśli uda się uzbierać co najmniej 30 tysięcy złotych to można już zacząć działać.
  2. Zaangażuj inwestora zewnętrznego jako inwestora pasywnego – W tym przypadku chodzi o to, że Ty zajmujesz się wyszukaniem nieruchomości i pilnowaniem remontu, a inwestor finansuje zakup nieruchomości oraz cały remont.
  3. Odroczenie płatności za remont – Jeśli nie stać Cię, aby zapłacić ekipie remontowej, to spróbuj umówić się z nimi tak, aby zapłacić im za 4-6 miesięcy. Można nawet zaproponować wyższą sumę. To powinno ich zachęcić.
  4. Znajdź partnera, który sfinansuje całą inwestycję – Warto poszukać takiego partnera biznesowego, który da całość pieniędzy.
  5. Odroczenie płatności – Chodzi o to, aby nie tylko wynegocjować wszystkie warunki ze sprzedającym, ale także dogadanie się co do terminu płatności. Warto spróbować ustalić termin na co najmniej 6 miesięcy później.
  6. Cesja – Tutaj chodzi o to, aby znaleźć osobę, która kupi nieruchomość wybraną i zarezerwowaną przez nas.
  7. Wyciągnięcie pieniędzy ze swoich pasywów – Jeśli nie masz zdolności kredytowej a posiadasz własne mieszkanie to warto zastanowić się nad sprzedażą tego lokum a wynajęcie dla siebie innego.
  8. Odkupienie nieruchomości od rodziny i otrzymanie pieniędzy w darowiźnie
  9. Pożyczka w banku

Jak można zauważyć form finansowania nieruchomości jest naprawdę wiele. Jednak to tylko od nas samych i od naszych możliwości zależy jaka forma będzie odpowiednia no i oczywiście możliwa. Warto iść w ten biznes, gdyż można naprawdę dobrze na tym wyjść finansowo. Nic nie robimy, a pieniądze co miesiąc wpływają na nasze konto. Jest to nic innego jak pasywny dochód. Dlatego ludzie tak chętnie się na niego decydują. Przed podjęciem decyzji warto podpytać się jaka forma będzie odpowiednia i dążyć do tego, aby ją uzyskać. Ludzie chętniej kupują mieszkania w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. Chodzi o miasta do których ludzie przyjeżdżają spędzić urlop. To są oczywiście miejscowości znajdujące się w górach, nad morzem czy też jeziorem. Jednak w takim przypadku mieszkania czy domy będą droższe. Wszystko przez to, że im większe miasto tym koszty są znacznie większe. Można inwestować w coś taniego lub też w małej miejscowości. Jednak w tym przypadku warto zorientować się czy w ogóle jest to opłacalne. Tam gdzie nie ma turystów, tam są zdecydowanie za małe zyski. Bardzo popularne jest wzięce kredytu. Jednak nie zawsze jest to opłacalne. A na pewno nie wtedy, gdy inflacja poszła do góry. Wtedy i raty takiego kredytu idą w górę. Chociaż niektórzy wolą taką formę, gdyż mieszkanie przecież zarabia na siebie i ratę za ten kredyt.