Bezpośrednio nieruchomości…

bezposrednio-nieruchomosci
nieruchomości
4
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

też mi się kiedyś wydawało, że jest to jedna z najlepszych form inwestycji. swoje pierwsze i jak dotąd jedyne mieszkanie kupiłam już przy dołku finansowym, więc niby wiele taniej nie będzie. Ale teraz, trzy lata później, zaczynam mieć wątpliwości- mieszkanie wymaga ciągłych inwestycji a nie każdy wynajmujący jest uczciwy i płaci. widziałam też wiele symulacji i roczna stopa zwrotu wydaje się być porównywalna z lokatą (a mamy rekordowo niskie stopy %). Czy gra jest warta świeczki? Nie byłabym hurraoptymistką 🙂

Zgadzam się z Tobą, że liczby nie zawsze wyglądają „zachęcająco”, ALE:
– ciągłe inwestycje: jeśli chodzi o odświeżanie itp. warto „obarczyć” tym poprzedniego najemcę (zalecam też generalny remont przed wynajmem – wtedy „dłużej” mamy spokój 🙂 )
– nieuczciwy i nie płacący wynajmujący – podstawowa sprawa: SELEKCJA najemców! To Ty decydujesz komu wynajmujesz, a nie odwrotnie!

Powodzenia!

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nieruchomości
Poradnik inwestowania w mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O zaletach inwestowania w nieruchomości nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rynek nieruchomości pozwala na stosunkowo bezpieczne, a przy tym efektywne pomnażanie kapitału – tak własnego jak i obcego. Gdzie zatem tkwi problem? Przede wszystkim w wyborze optymalnej nieruchomości i rynku, na którym inwestycja będzie realizowana. Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów i dynamicznym ich przyrostem pochwalić się może chociażby Wrocław. Dlaczego inwestycja w stolicy Dolnego Śląska jest warta rozważenia?

przychody-z-najmu
nieruchomości
Kupujesz mieszkanie? To MUSISZ wiedzieć…

Kupno mieszkania to nadal jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego Polaka. Zazwyczaj oznacza to, że musimy liczyć się z pozostaniem w danym mieście przez kilkadziesiąt lat, do tego będziemy spłacać wieloletni kredyt. A jeszcze trzeba uporać się z formalnościami, dopilnować dewelopera, urządzić swoje lokum. Wiele decyzji do podjęcia i mała ilość czasu rodzą presję. Jak zminimalizować uniknięcie błędów przy kupnie mieszkania?

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?