Dlaczego warto negocjować?

negocjacje w biznesie
inteligencja finansowa

Negocjacje w biznesie i w nieruchomościach

Negocjacje to temat mega ważny, zwłaszcza dla ludzi zajmujących się biznesem, a w moim odczuciu szczególnie biznesem związanym z nieruchomościami.

Kupując jakąkolwiek nieruchomość do czynienia mamy z dwiema cenami: ofertową i transakcyjną. Różnica między nimi to właśnie efekt negocjacji, dlatego warto popracować i przygotować się do nich, nawet gdy kupujemy nieruchomość do własnych celów mieszkaniowych.

Jak oszczędzać dzięki negocjacjom?

Dlaczego? Zdarza się, że możemy zapłacić nawet 15-20% mniej (cena transakcyjna, po której dokonujemy transakcji) niż oferta (cena ofertowa, podana przez sprzedającego). Ale nie tylko w tym miejscu jest zysk – bo jeśli transakcja zawierana jest przez pośrednika, który dostaje za swoje usługi określony procent zapłaconej ceny, to mamy kolejną korzyść.

Pamiętaj: 1% procent od mniejszej kwoty zawsze wynosi mniej niż 1%, gdy liczymy go dla większej. Po prostu prosta matematyka.

A nie wspomniałam jeszcze o kosztach notarialnych z uwzględnieniem podatku od czynności cywilno-prawnych, gdy nieruchomość kupujemy na rynku wtórnym. Mniejsza cena, to także potencjalnie większa rentowność, gdy lokal przeznaczmy na najem lub chcemy odsprzedać w przyszłości z zyskiem… itd. A to przecież tylko negocjacje 🙂

Negocjować, negocjować i jeszcze raz negocjować!

Jeśli chcesz nauczyć się negocjowania przy okazji dobrze się bawiąc, weź udział w naszych turniejach Cashflow (zapytaj o więcej)!

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nieruchomości
Poradnik inwestowania w mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O zaletach inwestowania w nieruchomości nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rynek nieruchomości pozwala na stosunkowo bezpieczne, a przy tym efektywne pomnażanie kapitału – tak własnego jak i obcego. Gdzie zatem tkwi problem? Przede wszystkim w wyborze optymalnej nieruchomości i rynku, na którym inwestycja będzie realizowana. Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów i dynamicznym ich przyrostem pochwalić się może chociażby Wrocław. Dlaczego inwestycja w stolicy Dolnego Śląska jest warta rozważenia?

przychody-z-najmu
nieruchomości
Kupujesz mieszkanie? To MUSISZ wiedzieć…

Kupno mieszkania to nadal jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego Polaka. Zazwyczaj oznacza to, że musimy liczyć się z pozostaniem w danym mieście przez kilkadziesiąt lat, do tego będziemy spłacać wieloletni kredyt. A jeszcze trzeba uporać się z formalnościami, dopilnować dewelopera, urządzić swoje lokum. Wiele decyzji do podjęcia i mała ilość czasu rodzą presję. Jak zminimalizować uniknięcie błędów przy kupnie mieszkania?

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?

  • Polecana książka

    • książka Prawa sukcesu. Tom XV i Tom XVI (Wersja audio (MP3))