Jak opracować marketing do wynajmu mieszkania?

jak-wynająć-mieszkanie
nieruchomości
4

Jak wynająć mieszkanie? 

Mieszkanie pod wynajem jest produktem, i by dobrze go sprzedać (a może raczej wykorzystać) potrzebne są takie elementy jak: promocja (bo trzeba wiedzieć do kogo skierować ofertę), cena (jak ustalić ją na poziomie zadowalającym zarówno najmującego jak i najemcę), dystrybucja (jak dotrzeć do interesującego nas klienta?). Firma – a szczególnie biznes związany z rynkiem wynajmu nieruchomości – to także partnerzy (współpracownicy, zleceniobiorcy) i procesy (związane z ogłaszaniem, przygotowaniem pod najem, monitowaniem płatności, i praktycznie to wszystko, co robimy więcej niż raz :). Ludzie to ważna część modelu, szczególnie w kontekście naszego czasu – co będziemy robić samodzielnie, ale do czego zatrudnimy odpowiednie osoby.

Marketing nieruchomości – 7 ważnych aspektów

Podsumowując, opracowanie marketingu w kontekście najmu nieruchomości, sprowadza się do 7 aspektów, które należy wziąć pod uwagę:

  1. Produkt – co stanowi jego unikalność, jak najlepiej go opisać i przygotować do najmu
  2. Promocja – jak promować, do jakiej grupy docelowej kierować promocję
  3. Cena – jak ustanowić cenę najmu w stosunku do średniej ceny rynkowej
  4. Dystrybucja – jak dotrzeć do grupy docelowej ze swoim przekazem, gdzie się ogłaszać
  5. Partnerzy – czy samemu szukać najemcy czy przez pośredników
  6. Procesy – kiedy ogłaszać, jak się przygotować, jak monitować płatności, itd.
  7. Ludzie – kto będzie odbierał telefony, kto będzie pokazywał mieszkanie, kto będzie obsługiwał mieszkanie i najemców na co dzień

Proces wynajmu mieszkania

Wynajem mieszkania jest także pewnym procesem (rys. 1), który zawiera w sobie stałe elementy, takie jak: ogłaszanie, pokazywanie, podpisywanie umowy z wybranymi najemcami, spełnianie oczekiwań (czyli dotrzymywanie zobowiązań zawartych w umowie) oraz przyjmowanie rezygnacji, zarówno gdy rozwiązanie następuje przed czasem ustalonym w umowie jak i wtedy.

jak wynająć mieszkanie
Rys. 1. Wynajem jako proces

Interesuje Cię temat wynajmu nieruchomości?

Zapytaj o szkolenie online ABC Nieruchomości

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Fajny artykuł – kwestia wynajmu mieszkania nie zawsze jest łatwa 🙂
Ciekawe aspekty i zwrócenie uwagi na istotne rzeczy!
w takim razie polecam też innym – wynajmującym 🙂

pozdrawiam
m

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nieruchomości
Poradnik inwestowania w mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O zaletach inwestowania w nieruchomości nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rynek nieruchomości pozwala na stosunkowo bezpieczne, a przy tym efektywne pomnażanie kapitału – tak własnego jak i obcego. Gdzie zatem tkwi problem? Przede wszystkim w wyborze optymalnej nieruchomości i rynku, na którym inwestycja będzie realizowana. Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów i dynamicznym ich przyrostem pochwalić się może chociażby Wrocław. Dlaczego inwestycja w stolicy Dolnego Śląska jest warta rozważenia?

przychody-z-najmu
nieruchomości
Kupujesz mieszkanie? To MUSISZ wiedzieć…

Kupno mieszkania to nadal jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego Polaka. Zazwyczaj oznacza to, że musimy liczyć się z pozostaniem w danym mieście przez kilkadziesiąt lat, do tego będziemy spłacać wieloletni kredyt. A jeszcze trzeba uporać się z formalnościami, dopilnować dewelopera, urządzić swoje lokum. Wiele decyzji do podjęcia i mała ilość czasu rodzą presję. Jak zminimalizować uniknięcie błędów przy kupnie mieszkania?

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?

  • Polecana książka

    • książka Uwolnij pewność siebie (Wersja audio (MP3))