Od przedszkolaka do biznesmena – pieniądze dla dzieci

dzieci i finanse
6
Latest posts by Monika Pawlica (see all)

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

To rzeczywiście trudny temat aby uczyć dzieci inwestowania – dzięki za konkretne wskazówki, na pewno przetestuję na własnych pociechach!
Oszczędzać i uczyć gospodarowania pieniędzmi warto już od przedszkolaka…

Zgadza się. Tym bardziej, że dzieci znają pojęcie pieniądza i mają świadomość, że mogą wymienić je na różne dobra. Poza tym dając dziecku do wyboru banknot o nominale 20 zł i 100 zł, nawet dziewczyna kochająca różowy kolor wybierze „Jagiellona” 🙂

Rodzice chca dla swoich dzieci jak najlepiej i gotowi sa na wiele, by zapewnic im udany start w dorosle zycie. Kazdy rodzic pragnie, by jego syn czy corka mogli sie realizowac swoje marzenia, jakiekolwiek by nie byly. Dlugoterminowe oszczedzanie z mysla o przyszlosci dzieci daje im szanse na samorealizacje i spelnianie swoich planow, a dodatkowo zabezpiecza nas przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, ktore moga nastapic.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
Nie płacę składek ZUS – jakie mogą być tego konsekwencje?

Będąc pracodawcą, masz obowiązek opłacania składek do ZUS za zatrudnionych przez siebie pracowników. Jak wskazuje jednak sam urząd, nie wszyscy zatrudniający się z tego wywiązują…

inteligencja finansowa
5 finansowych mitów, w które wierzymy

Istnieje wiele mitów na temat oszczędzania i pomnażania majątku. Część z nich rozbudza wyobraźnię i pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, jednak nie brak i tych, które zniechęcają do podejmowania właściwych działań.

inteligencja finansowa
9
Mam małą kwotę – lepiej kupić więcej srebra czy mniej złota?

Inwestowanie w metale szlachetne to doskonały sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest świetnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój majątek przed zawirowaniami na światowych giełdach i nieprzewidzianymi wydarzeniami o charakterze społeczno-politycznym.