Portfele mieszkań pod wynajem

wynajem
nieruchomości

Decyzja podjęta: będę inwestorem w nieruchomości pod wynajem. Jeśli nie przemyślisz tego w perspektywie długoterminowej, z dużym prawdopodobieństwem Twój pierwszy zakup określi ścieżkę na przyszłość. Oczywiście to nie ścisła reguła, ale scenariusz, który często się sprawdza.

.

Masz wybór 🙂

Jaki mamy wybór planując z wyprzedzeniem nasze inwestycje? Patrząc realnie wpasujemy się w jeden z poniższych schematów:

  1. Budowa homogenicznego portfela. Wartość tej ścieżki to specjalizacja w wąskim obszarze nieruchomości, np. mieszkania na wynajem dla studentów: mniejsze w całości lub większe z celem przekształcenia w mini akademik i wynajmowania ich na pojedyncze pokoje, nieruchomości komercyjne pod biura dla firm, itp. Zagrożenie? Fokusujemy się na jeden rodzaj klienta, co w przypadku zapaści w danym segmencie może zmniejszyć zapotrzebowanie na nasze lokale. Plusem – jak już pisałam – jest specjalizacja na danego klienta, jego potrzeby oraz same nieruchomości dedykowane pod niego. Homogeniczny portfel mieszkań, które będziesz urządzać w bardzo zbliżony sposób (meble typu IKEA, kolorystyka ścian jednolita w każdym mieszkaniu, itp.), może zaoszczędzić Ci pieniędzy, gdy potrzebny będzie remont lub zepsuje się jakiś sprzęt. Przykład: wykorzystywanie resztek farb z jednego lokalu w innym, czy uzupełnienie niedoboru krzeseł w jednym mieszkaniu z nadmiaru w innym. Chyba czujesz o co chodzi?
  2. Portfel dostosowany do potrzeb docelowych najemców. Szukasz lokali pod aktualny trend. Dziś mieszkanie studenckie, jutro lokale biurowe, a za tydzień mieszkania dla pracowników nowo wybudowanego biurowca. Różni klienci, różne potrzeby, ale w przypadku gorszej koniunktury w którymś z tych obszarów, czerpiesz dochody z pozostałych.

.

Podsumowanie, czyli co?

Oczywiście uważam, że dla początkujących inwestorów dobrą ścieżką jest specjalizacja. Najlepiej kupowanie małych mieszkań i stopniowe zwiększanie swojego portfela. Gdy poczujesz, że to już dobrze znasz, a chęć przygody (którą ma w sobie chyba każdy znany mi inwestor) SPROWOKUJE rejs na inne rynki – zrób to. Wykorzystaj aktualny trend lub kup to, co wydaje Ci się świetną inwestycją z dużym potencjałem. Czas weryfikuje nasze wybory, ale to nie zmienia faktu, że inwestowanie w nieruchomości wciąż pozostaje świetną zabawą i okazją do ciągłej nauki 🙂

Wykorzystaj swój potencjał!

 

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nieruchomości
Poradnik inwestowania w mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O zaletach inwestowania w nieruchomości nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rynek nieruchomości pozwala na stosunkowo bezpieczne, a przy tym efektywne pomnażanie kapitału – tak własnego jak i obcego. Gdzie zatem tkwi problem? Przede wszystkim w wyborze optymalnej nieruchomości i rynku, na którym inwestycja będzie realizowana. Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów i dynamicznym ich przyrostem pochwalić się może chociażby Wrocław. Dlaczego inwestycja w stolicy Dolnego Śląska jest warta rozważenia?

przychody-z-najmu
nieruchomości
Kupujesz mieszkanie? To MUSISZ wiedzieć…

Kupno mieszkania to nadal jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego Polaka. Zazwyczaj oznacza to, że musimy liczyć się z pozostaniem w danym mieście przez kilkadziesiąt lat, do tego będziemy spłacać wieloletni kredyt. A jeszcze trzeba uporać się z formalnościami, dopilnować dewelopera, urządzić swoje lokum. Wiele decyzji do podjęcia i mała ilość czasu rodzą presję. Jak zminimalizować uniknięcie błędów przy kupnie mieszkania?

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?

  • Polecana książka

    • książka Ludzka maszyna (Wersja audio (Audio CD))