Portfele mieszkań pod wynajem

wynajemDecyzja podjęta: będę inwestorem w nieruchomości pod wynajem. Jeśli nie przemyślisz tego w perspektywie długoterminowej, z dużym prawdopodobieństwem Twój pierwszy zakup określi ścieżkę na przyszłość. Oczywiście to nie ścisła reguła, ale scenariusz, który często się sprawdza.

.

Masz wybór 🙂

Jaki mamy wybór planując z wyprzedzeniem nasze inwestycje? Patrząc realnie wpasujemy się w jeden z poniższych schematów:

  1. Budowa homogenicznego portfela. Wartość tej ścieżki to specjalizacja w wąskim obszarze nieruchomości, np. mieszkania na wynajem dla studentów: mniejsze w całości lub większe z celem przekształcenia w mini akademik i wynajmowania ich na pojedyncze pokoje, nieruchomości komercyjne pod biura dla firm, itp. Zagrożenie? Fokusujemy się na jeden rodzaj klienta, co w przypadku zapaści w danym segmencie może zmniejszyć zapotrzebowanie na nasze lokale. Plusem – jak już pisałam – jest specjalizacja na danego klienta, jego potrzeby oraz same nieruchomości dedykowane pod niego. Homogeniczny portfel mieszkań, które będziesz urządzać w bardzo zbliżony sposób (meble typu IKEA, kolorystyka ścian jednolita w każdym mieszkaniu, itp.), może zaoszczędzić Ci pieniędzy, gdy potrzebny będzie remont lub zepsuje się jakiś sprzęt. Przykład: wykorzystywanie resztek farb z jednego lokalu w innym, czy uzupełnienie niedoboru krzeseł w jednym mieszkaniu z nadmiaru w innym. Chyba czujesz o co chodzi?
  2. Portfel dostosowany do potrzeb docelowych najemców. Szukasz lokali pod aktualny trend. Dziś mieszkanie studenckie, jutro lokale biurowe, a za tydzień mieszkania dla pracowników nowo wybudowanego biurowca. Różni klienci, różne potrzeby, ale w przypadku gorszej koniunktury w którymś z tych obszarów, czerpiesz dochody z pozostałych.

.

Podsumowanie, czyli co?

Oczywiście uważam, że dla początkujących inwestorów dobrą ścieżką jest specjalizacja. Najlepiej kupowanie małych mieszkań i stopniowe zwiększanie swojego portfela. Gdy poczujesz, że to już dobrze znasz, a chęć przygody (którą ma w sobie chyba każdy znany mi inwestor) SPROWOKUJE rejs na inne rynki – zrób to. Wykorzystaj aktualny trend lub kup to, co wydaje Ci się świetną inwestycją z dużym potencjałem. Czas weryfikuje nasze wybory, ale to nie zmienia faktu, że inwestowanie w nieruchomości wciąż pozostaje świetną zabawą i okazją do ciągłej nauki 🙂

Wykorzystaj swój potencjał!

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This