Pomysł na prezent? Oryginalnie i rozsądnie

metale szlachetne

Idą święta, w kieszeni coraz lżej, na koncie coraz mniej… Ech!

pomysł na prezent

Ale czy kupiłeś naprawdę to, z czego będą cieszyć się Twoi najbliżsi?

A chciałbyś przekazać im coś praktycznego i eleganckiego?

Nietrafiony pomysł na prezent, typu grzebień dla „łysego”?

A może… 

Zastanawiasz się jakie prezenty dają sobie Inwestorzy?

Wśród tych, których znam – Sylwia rozgląda się za nieruchomością w Laponii, Krzysiu za paczką świątecznych akcji, a Patrycja za udziałami w spółce z jakimiś Mikołajami… 😉

A co sprezentuje Trener od inwestowania w metale szlachetne?

Oczywiście, że mój pomysł na prezent to piękne, błyszczące i wartościowe kruszce! To pomysł na prezent nie tylko na Święta, ale również na inne okoliczności:

– jak chrzciny – złota sztabka lepsza od łańcuszka dla maluszka;

– na pierwszą komunię – myślę, że taki pomysł na prezent mógłby wyprzeć  podarunki typu quady dla chłopców lub „nowe uszy na komunię” dla dziewczynek;

– urodziny, imieniny i rocznice – srebrne monety sprawdzają się świetnie, wiem z własnego doświadczenia 🙂

– a ślub? Elegancka kolekcja np. monet wygląda wystrzałowo!

Ale wracając do Świąt, które już tuż tuż, dobrym pomysłem na prezent są właśnie srebrne monety inwestycyjne. Schowane w małym, eleganckim pudełeczku wyglądają równie dobrze jak biżuteria, z tą przewagą, że nie dość, że posiadają walory estetyczne, to same w sobie posiadają ogromną wartość! Sam temat biżuterii poruszam w dwóch artykułach:

– Fundusze inwestycyjne czy złota biżuteria?

– Złota biżuteria – czy to też inwestycja?

Oczywiście, wiele jest „przedmiotów”, które posiadają „wartość”, ale dla wyjaśnienia przyjrzyjmy się jednemu z najpopularniejszych pomysłów na prezent, jakim jest laptop. Przyjmijmy, że kosztuje on około 4 500 zł, tyle co złota moneta z RPA: Krugerrand (cena w dniu 11 grudnia 2014 r.). 

Co wybrać? 

Dużo przemawia za laptopem, jest praktyczny i potrzebny, może stworzyć „miejsce” pracy, zwłaszcza w obecnych czasach e-biznesu, łączy ludzi i daje wiele możliwości rozwoju, jak np. kursy online. Jednak, wraz z upływem czasu, wartość naszego sprzętu spada. Co więcej, chcąc go wymienić na coś innego, w tak zwanym „barterze”, ciężko określić jego wartość, nawet jeśli jest to nowy sprzęt.

A złoto?

Otóż, z biegiem lat, mimo różnorodności jakie przedstawiają słupki i wykresy ceny złota, nie mamy go mniej – złoto nam nie „stopniało”, ani nie zostało zużyte jeśli bezpiecznie leżało w pudełku. Mamy tyle samo kruszcu, co w momencie jego otrzymania czy zakupu. A wartość? Łatwo ją określić – każdy na świecie wie, że jest ono cenne i przy wymianie na inne dobro, nie powinno być problemu. Ale uwaga – warto mieć podstawową wiedzę jak sprawdzić jego autentyczność.

Dalej się zastanawiasz nad prezentem? Czy może nie wiesz jakie monety wybrać? Skorzystaj z wiedzy zebranej w jednym miejscu i wybierz coś dla siebie.

A tymczasem, życzę, aby zakupy prezentowe nie stłamsiły czaru Świąt! 🙂

Obserwuj

Magdalena Budek

Specjalista od złota i srebra at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Inwestuje sobie w kruszce. Specjalista od złota i srebra. Na co dzień bada i analizuje rynek metali szlachetnych, aby na bieżąco przekazywać najbardziej aktualną wiedzę nt. tego rodzaju inwestowania. Uwielbia złoto, a jeszcze większy potencjał widzi w srebrze. Dlaczego? Zobacz, co na ten temat ma do powiedzenia w swoich artykułach i kursach online, jeden z niewielu polskich inwestorów, który zdobywał wiedzę w USA m. in. od Mike'a Maloney, założyciela GoldSilver.com. Możesz znaleźć mnie na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Latest posts by Magdalena Budek (see all)

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
9
Mam małą kwotę – lepiej kupić więcej srebra czy mniej złota?

Inwestowanie w metale szlachetne to doskonały sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest świetnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój majątek przed zawirowaniami na światowych giełdach i nieprzewidzianymi wydarzeniami o charakterze społeczno-politycznym.

inteligencja finansowa
6
Inwestowanie w złoto jako strategia długoterminowa

Inwestowanie w złoto jako strategia długoterminowa? O tym, że złoto przechowuje wartość i praktycznie „od zawsze” było cenionym towarem ze względu na swoją rzadkość, piękno i wyjątkowość nie trzeba chyba przekonywać nikogo, kto z tematem miał choć trochę do czynienia. Co więcej?

nieruchomosci-metale
metale szlachetne
10
Nieruchomości vs metale szlachetne i towary

Nieruchomości czy metale szlachetne? Przeanalizujmy podstawowe aspekty inwestowania w te aktywa: kapitał na start, płynność, horyzont czasowy, ryzyko…

  • Polecana książka

    • książka Sprzedaż naturalna (Wersja elektroniczna (PDF))