Pieniądze szczęścia nie dają ale…

zaliczka_zadatek
inteligencja finansowa
2

… tylko tym, co ich nie mają 🙂

* * *

Zalecana oprawa muzyczna to utwór Abba – Money, Money, Money

Miłej lektury,

Sylwia

* * *

Czym są pieniądze? Do czego służą? Czemu tak bardzo ich pożądamy? Są przecież tylko zwykłym środkiem wymiany, udogodnieniem dla wymiany barterowej różnych dóbr i usług. Ot, i całą filozofia 🙂

Pozwalają nam żyć na innym poziomie – podróże samolotem, luksusowe jachty, wymarzone wakacje 365 dni w roku, szmery – bajery… Osobiście uważam, że pieniądze pozwalają nam ŁATWIEJ żyć, gdy nie trzeba o nie specjalnie zabiegać martwiąc się, że zanim dostaniemy wypłatę, w najlepszym wypadku większa jej część rozpłynie się na rachunki i mniej czy bardziej rozsądne wydatki.

Wielu ludzi, którzy swoje pensje dostają w pierwszych dniach danego miesiąca, twierdzi że tuż po wypłacie najgorszy jest koniec miesiąca – szczególnie jego 30 ostatnich dni… No cóż, niestety w wielu gospodarstwach domowych mniej więcej tak to wygląda. Ale co jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy? Niskie zarobki? Nieumiejętne wydawanie? Złe planowanie? W pewnym sensie tak, ALE moim zdaniem ten powód jest trochę bardziej prozaiczny – NIE ZARZĄDZAMY WŁASNYMI PIENIĘDZMI. Ot, co!

Już słyszę te głosy: „A czym mam zarządzać, jak tylko kilka groszy zostaje”, „Zacznę porządnie zarabiać, to będę zarządzać” … Tere-fere! Wiecie co, a ja zacznę się zdrowo odżywiać i ćwiczyć regularnie, dopiero jak moja waga spadnie o 5 kg. Chyba coś tu jest nie tak, nie sądzicie? Zacznę zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, to schudnę – może nawet nie 5 kg, a 7 czy 8… ZACZNIJ ZARZĄDZAĆ SWOIMI PIENIĘDZMI, a będziesz mieć ich więcej. Opowiadamy o tym na naszych szkoleniach, ale jeśli zależy Ci na tym TU i TERAZ, to nic prostszego – jesteśmy on-line: 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Kliknij po szczegóły, zarządzanie pieniędzmi to naprawdę nic skomplikowanego! Wielu z nas nie przejmuje kontroli nad swoimi pieniędzmi w obawie, że to zbyt trudne. Szczerze? Dla mnie o wiele ciężej przychodzi zrezygnować z zimnego piwka, gdy jem golonkę, niż zarządzanie budżetem.

Dobra, to był taki mały, może prowokacyjny, wstęp do tego, z czym niedługo się z Tobą podzielę. Zrobię Ci mały prezent już 3 kwietnia i opowiem o 5 krokach potrzebnych do stworzenia bogactwa.

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

TO racja, że szczęścia nie dają ….tym którzy ich nie mają:)
warto wiedzieć – jak nimi zarządzać aby jednak szczęście dawały i na nas pracowały 🙂
dzięki Sylwia za artykuł

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
8
Mam małą kwotę – lepiej kupić więcej srebra czy mniej złota?

Inwestowanie w metale szlachetne to doskonały sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest świetnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój majątek przed zawirowaniami na światowych giełdach i nieprzewidzianymi wydarzeniami o charakterze społeczno-politycznym.

inteligencja finansowa
Inwestowanie – jaką formę wybrać?

Inwestowanie polega na bieżącym angażowaniu środków pieniężnych i/lub czasu w celu późniejszego uzyskania korzyści i/lub zysków. Jak się do niego zabrać?

inteligencja finansowa
Inwestowanie zaczyna się od pytań…

Inwestowanie to dla wielu ludzi nowa umiejętność, do opanowania której nie wystarczą tylko pieniądze. Zainwestuj przede wszystkim swój czas w naukę. Wiedza, potem doświadczenie – od tego zaczynałam. A tam gdzie wiedza spotyka się z doświadczeniem, rodzi się sukces 🙂

  • Polecana książka

    • książka Pierwsze skrzypce .Sprzedawaj podczas prezentacji (Wersja audio (MP3))