Pieniądze szczęścia nie dają ale…

zaliczka_zadatek
inteligencja finansowa
2

… tylko tym, co ich nie mają 🙂

* * *

Zalecana oprawa muzyczna to utwór Abba – Money, Money, Money

Miłej lektury,

Sylwia

* * *

Czym są pieniądze? Do czego służą? Czemu tak bardzo ich pożądamy? Są przecież tylko zwykłym środkiem wymiany, udogodnieniem dla wymiany barterowej różnych dóbr i usług. Ot, i całą filozofia 🙂

Pozwalają nam żyć na innym poziomie – podróże samolotem, luksusowe jachty, wymarzone wakacje 365 dni w roku, szmery – bajery… Osobiście uważam, że pieniądze pozwalają nam ŁATWIEJ żyć, gdy nie trzeba o nie specjalnie zabiegać martwiąc się, że zanim dostaniemy wypłatę, w najlepszym wypadku większa jej część rozpłynie się na rachunki i mniej czy bardziej rozsądne wydatki.

Wielu ludzi, którzy swoje pensje dostają w pierwszych dniach danego miesiąca, twierdzi że tuż po wypłacie najgorszy jest koniec miesiąca – szczególnie jego 30 ostatnich dni… No cóż, niestety w wielu gospodarstwach domowych mniej więcej tak to wygląda. Ale co jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy? Niskie zarobki? Nieumiejętne wydawanie? Złe planowanie? W pewnym sensie tak, ALE moim zdaniem ten powód jest trochę bardziej prozaiczny – NIE ZARZĄDZAMY WŁASNYMI PIENIĘDZMI. Ot, co!

Już słyszę te głosy: „A czym mam zarządzać, jak tylko kilka groszy zostaje”, „Zacznę porządnie zarabiać, to będę zarządzać” … Tere-fere! Wiecie co, a ja zacznę się zdrowo odżywiać i ćwiczyć regularnie, dopiero jak moja waga spadnie o 5 kg. Chyba coś tu jest nie tak, nie sądzicie? Zacznę zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, to schudnę – może nawet nie 5 kg, a 7 czy 8… ZACZNIJ ZARZĄDZAĆ SWOIMI PIENIĘDZMI, a będziesz mieć ich więcej. Opowiadamy o tym na naszych szkoleniach, ale jeśli zależy Ci na tym TU i TERAZ, to nic prostszego – jesteśmy on-line: 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Kliknij po szczegóły, zarządzanie pieniędzmi to naprawdę nic skomplikowanego! Wielu z nas nie przejmuje kontroli nad swoimi pieniędzmi w obawie, że to zbyt trudne. Szczerze? Dla mnie o wiele ciężej przychodzi zrezygnować z zimnego piwka, gdy jem golonkę, niż zarządzanie budżetem.

Dobra, to był taki mały, może prowokacyjny, wstęp do tego, z czym niedługo się z Tobą podzielę. Zrobię Ci mały prezent już 3 kwietnia i opowiem o 5 krokach potrzebnych do stworzenia bogactwa.

Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

TO racja, że szczęścia nie dają ….tym którzy ich nie mają:)
warto wiedzieć – jak nimi zarządzać aby jednak szczęście dawały i na nas pracowały 🙂
dzięki Sylwia za artykuł

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
Nie płacę składek ZUS – jakie mogą być tego konsekwencje?

Będąc pracodawcą, masz obowiązek opłacania składek do ZUS za zatrudnionych przez siebie pracowników. Jak wskazuje jednak sam urząd, nie wszyscy zatrudniający się z tego wywiązują…

inteligencja finansowa
5 finansowych mitów, w które wierzymy

Istnieje wiele mitów na temat oszczędzania i pomnażania majątku. Część z nich rozbudza wyobraźnię i pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, jednak nie brak i tych, które zniechęcają do podejmowania właściwych działań.

inteligencja finansowa
9
Mam małą kwotę – lepiej kupić więcej srebra czy mniej złota?

Inwestowanie w metale szlachetne to doskonały sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest świetnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój majątek przed zawirowaniami na światowych giełdach i nieprzewidzianymi wydarzeniami o charakterze społeczno-politycznym.

  • Polecana książka

    • książka Odzyskaj Swoją MOC (Wersja audio (Audio CD))