Jak osiągnąć sukces w życiu? – poznaj 5 filarów

jak-osiagnac-sukces-w-zyciu1
rozwój osobisty

Czy pozwalasz sobie czasem na marzenia, zastanawiasz się jak osiągnąć sukces w życiu?

Czy marzenia są ważne w Twoim życiu, czy uważasz, że to jest dobre wyłącznie dla dzieci? Moim zdaniem są bardzo ważne. W końcu po co zarabiasz pieniądze? Czyż nie po to, aby spełniać marzenia swoje i swoich bliskich? W grze Cashflow 101 zanim przystąpisz do samej rozgrywki, najpierw dokonujesz wyboru marzenia. Jest to cel zasadniczy gry i od tego również w rzeczywistości trzeba zacząć planowanie własnego życia. Właśnie – planowanie. Co ciekawe, większość ludzi nie ma planu na życie:
– najpierw chcą się dostać na studia, a potem … jakoś to będzie;
– następnie chcą dostać dobrze płatną pracę, a potem … jakoś to będzie;
– marzą o sportowych samochodach, ale nie mają planu, jak je kupić i utrzymać etc.

Ludzie zazdroszczą innym sukcesów, ale sami często nie mają pomysłu na to, jak osiągnąć sukces w życiu.

Wniosek nasuwa się sam – albo sam planujesz swoje życie, albo ktoś inny ustala Twoje życie za Ciebie.

Weź pod rozwagę słowa Josif’a Brodski’ego: Człowiek ma w życiu dwa wyjścia: kształtować rzeczywistość lub poddać się jej. Znajdź chwilę czasu dla siebie i zastanów się kim chcesz BYĆ, co chcesz ROBIĆ i co chcesz MIEĆ – ustal swoje cele. W końcu cele to nic innego, jak marzenia z terminem realizacji:)

jak-osiagnac-sukces
Filary Twojego sukcesu

Zwróć teraz uwagę na swój sposób myślenia, przyjrzyj się swoim przekonaniom, dotyczącym możliwych sposobów osiągnięcia celu. Jak osiągnąć sukces w życiu w interesującej Cię dziedzinie?

Na przykład, jeśli Twoim marzeniem jest domek na Karaibach, to czego potrzebujesz, by go kupić lub zbudować? Prawdopodobnie wielu rzeczy, ale przede wszystkim pieniędzy. Powstaje zatem pytanie, jak możesz je zarobić? Jakie rozwiązania podpowiada Ci Twój umysł? Przykładowo możesz ciężko pracować i systematycznie odkładać pieniądze na wymarzony domek. Możesz też wyjść za mąż/ożenić się z bogatą osobą. Można to też osiągnąć poprzez wygraną w totolotka. Można też zainwestować swoje pieniądze i je rozmnożyć, itp., itd.

Jak widzisz dróg jest wiele. Twoim zadaniem jest wybrać tę najefektywniejszą, ponieważ im szybciej będziesz miał swój wymarzony domek, tym dłużej będziesz się nim cieszył. Jaki płynie z tego wniosek? Zamiast ograniczać się do jednego rozwiązania i szukać coraz lepiej płatnej pracy, albo wspinać się po szczeblach kariery, by mieć coraz wyższą pensję, poszukaj jeszcze innych możliwości zarabiania pieniędzy.

Dobra praca to tylko jedna z form zarabiania pieniędzy i to wcale nie najlepsza. Jednak w świadomości większości ludzi praca znaczy tyle samo, co zarabianie pieniędzy, mimo, że istnieje wiele innych sposobów. Jeśli Twój umysł jest nastawiony tylko na szukanie coraz lepiej płatnej pracy, to ograniczasz się tylko do jednej z możliwych form zarabiania, a „jeśli zawsze robisz to, co dotychczas robiłeś, będziesz zawsze osiągał to, co dotychczas osiągałeś” (Weight Watchers).

Może więc warto zmienić swój sposób myślenia i rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami?

Dochodzenie do zamożności to praca i to praca przede wszystkim nad sobą, nad swoimi przekonaniami.

To, co robiłeś do tej pory doprowadziło Cię do tego miejsca i do tej sytuacji finansowej, w której obecnie się znajdujesz. Jakie będą Twoje kolejne kroki? Zadaj sobie pytanie, czy chcesz zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby stworzyć własną maszynkę do robienia pieniędzy, czy sam chcesz być taką maszynką przez całe życie?

Weź odpowiedzialność za swoje finanse. Decyzje, które podjąłeś wczoraj kształtują Twój dzień dzisiejszy. Decyzje, które podejmiesz dziś, będą kształtowały Twoją przyszłość. I pamiętaj, że brak decyzji, to też decyzja – decyzja, że nic nie zrobisz.

Opracuj swoją własną strategię sukcesu, wyznacz sobie plan działania i zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętności. Ale pamiętaj, że wiedza sama w sobie nie jest potęgą, jest nią dopiero jej stosowanie. Jak powiedział Konfucjusz: „Istotą posiadania wiedzy jest korzystanie z niej”. Dlatego od razu zrób coś, co przybliży Cię do realizacji Twojego marzenia. Niech to będzie choćby niewielki krok.

To, kiedy zrealizujesz swoje marzenie, zależy od Ciebie.

Czy będziesz miał wtedy 60, 50, 40, 30, a może 20 kilka lat? Pamiętaj, że im szybciej będziesz miał swój wymarzony domek na Karaibach, tym dłużej będziesz się nim cieszył. Teraz już wiesz, jak osiągąć swój sukces w życiu?

Zatem powodzenia i do dzieła! W końcu, aby coś zrobić, trzeba zacząć:)

Obserwuj

Patrycja Curyło

Architekt biznesów, trener at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Specjalizuje się w budowaniu firm od podstaw, nową aranżacją już istniejących przedsiębiorstw i optymalizacją modeli biznesowych. Uwielbia inspirować i odkrywać talenty. W dwóch słowach: doradza przedsiębiorczość 🙂 Z zamiłowania do odkrywania nowych miejsc i kultur podróżuję po świecie, a z pasji do muzyki skończyła dodatkową szkołę muzyczną. Możesz znaleźć ją na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

rozwój osobisty
1
Trening Kreatywności, czyli myśl i działaj jak Twórca!

Kreatywność jest często kojarzona z wielkimi przełomami. Czy tylko? Przejdź trening kreatywności i przekonaj się sam, do czego można wykorzystać kreatywność

rozwój osobisty
5
Skuteczny menedżer – 3 sekrety sukcesu

Jaki powinien być skuteczny menedżer? Na jakie cele powinien być ukierunkowany? Skuteczny menedżer – poznaj trzy sekrety jego sukcesu

rozwój osobisty
Otworzyć serce, czyli inteligencja serca w relacjach

Talent, odwaga, konsekwencja, kreatywność i pewność siebie są niebywale pomocne, ale czy wystarczające? Umysł otwiera serca…Inteligencja serca to jest to!

  • Polecana książka

    • książka Życie to jest teatr (Wersja audio (Audio CD))