Lokalizacja nieruchomości, lokalizacja, lokalizacja…

lokalizacja-nieruchomosci
nieruchomości
6

… nuci wielu inwestorów 🙂

.

Pytanie czy lokalizacja w przypadku inwestowania w nieruchomości jest rzeczywiście taka ważna? Przeważająca część inwestorów uważa, że kluczowymi czynnikami przy inwestowaniu w nieruchomości (od tej najważniejszej):

  1. Lokalizacja
  2. Lokalizacja
  3. Lokalizacja

Przez jakiś czas też tak uważałam, ale dziś uważam, że lokalizacja podczas inwestowani w nieruchomości zależy… Własnie, ale od czego? Czynników jest kilka: rodzaj nieruchomości, klient docelowy, oczekiwana stopa zwrotu (czytaj o ROI). Są pewne mity związane z lokalizacją, ale generalnie najczęściej inwestując w mniej popularnej dzielnicy zapłacisz mniej za nieruchomość. Plan zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu może okazać się bardzo przyszłościowy, bo wybudowanie np. linii tramwajowej czy zlokalizowanie w pobliżu stadionu, mocno podniesie prestiż dzielnicy. Co to daje? Wzrosty cen nieruchomości, a w ślad za nimi – także i czynszów.

Dlatego proszę Cię, nie skreślaj nieruchomości tylko dlatego, że znajduje się na końcu cywilizacji 🙂 Zbadaj jej potencjał, otoczenie i zastanów się, czy w najbliższym czasie możesz spodziewać się wzrostu wartości, choćby z uwagi na rozwój infrastruktury?

Lokalizacja nieruchomości

Kiepska nieruchomości w świetnej lokalizacji ma ogromny potencjał, natomiast ze świetną nieruchomością w kiepskiej lokalizacji ciężko coś zrobić… jeśli nie dostrzegasz  MOŻLIWOŚCI!

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

dobrze jest wejść na Twojego bloga i poczytać coś nie coś o nieruchomościach wtedy przynajmniej zwracam uwagę na pewne kwestie!
M

JARTOM ma co najmniej kilka okazji inwestycyjnych – z dużym potencjałem i w to warto zainwestować. Pytanie – czy posiadacie na to stosowny kapitał. Mieszkania nie mają sensu – dawały zyski, ale lata temu.

Dziękuję za komentarz.
Zgadzam się z Tobą, że zyskowność mieszkań na wynajem nieco się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat, ale nie zgodzę się, że tego typu inwestycje nie mają sensu. Pamiętaj, że inwestycję wybiera się pod możliwości inwestora – i nie chodzi mi tylko o te finansowe 🙂

Ale lokalizacja i cena to nie wszystko. Wiem, że potencjał, jaki niesie ze sobą konkretna nieruchomość w konkretnej lokalizacji ma też ogromne znaczenie, ale wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ogromnie ważny jest też sposób jej finansowania. Już Kiyosaki wspomina o tym w swoich książkach. Warto więc zwrócić uwagę również na możliwości płynące z tego, czy jako inwestor musimy od razu nieruchomość zakupić, czy też może istnieje inny sposób częściowego / czasowego jej finansowania, który pozwoli wygenerować środki na dalszą inwestycję.

Słuszna uwaga 🙂 Zgadzam się z Tobą, że finansowanie ma także ogromne znaczenie, natomiast chciałam w swoim wpisie zwrócić uwagę, że nie należy ślepo patrzeć tylko na lokalizację 🙂

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nieruchomości
Poradnik inwestowania w mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O zaletach inwestowania w nieruchomości nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rynek nieruchomości pozwala na stosunkowo bezpieczne, a przy tym efektywne pomnażanie kapitału – tak własnego jak i obcego. Gdzie zatem tkwi problem? Przede wszystkim w wyborze optymalnej nieruchomości i rynku, na którym inwestycja będzie realizowana. Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów i dynamicznym ich przyrostem pochwalić się może chociażby Wrocław. Dlaczego inwestycja w stolicy Dolnego Śląska jest warta rozważenia?

przychody-z-najmu
nieruchomości
Kupujesz mieszkanie? To MUSISZ wiedzieć…

Kupno mieszkania to nadal jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego Polaka. Zazwyczaj oznacza to, że musimy liczyć się z pozostaniem w danym mieście przez kilkadziesiąt lat, do tego będziemy spłacać wieloletni kredyt. A jeszcze trzeba uporać się z formalnościami, dopilnować dewelopera, urządzić swoje lokum. Wiele decyzji do podjęcia i mała ilość czasu rodzą presję. Jak zminimalizować uniknięcie błędów przy kupnie mieszkania?

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?

  • Polecana książka

    • książka Władca słowa (Wersja elektroniczna (PDF))