Lokalizacja nieruchomości, lokalizacja, lokalizacja…

lokalizacja nieruchomości… nuci wielu inwestorów 🙂

.

Pytanie czy lokalizacja w przypadku inwestowania w nieruchomości jest rzeczywiście taka ważna? Przeważająca część inwestorów uważa, że kluczowymi czynnikami przy inwestowaniu w nieruchomości (od tej najważniejszej):

  1. Lokalizacja
  2. Lokalizacja
  3. Lokalizacja

Przez jakiś czas też tak uważałam, ale dziś uważam, że lokalizacja podczas inwestowani w nieruchomości zależy… Własnie, ale od czego? Czynników jest kilka: rodzaj nieruchomości, klient docelowy, oczekiwana stopa zwrotu (czytaj o ROI). Są pewne mity związane z lokalizacją, ale generalnie najczęściej inwestując w mniej popularnej dzielnicy zapłacisz mniej za nieruchomość. Plan zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu może okazać się bardzo przyszłościowy, bo wybudowanie np. linii tramwajowej czy zlokalizowanie w pobliżu stadionu, mocno podniesie prestiż dzielnicy. Co to daje? Wzrosty cen nieruchomości, a w ślad za nimi – także i czynszów.

Dlatego proszę Cię, nie skreślaj nieruchomości tylko dlatego, że znajduje się na końcu cywilizacji 🙂 Zbadaj jej potencjał, otoczenie i zastanów się, czy w najbliższym czasie możesz spodziewać się wzrostu wartości, choćby z uwagi na rozwój infrastruktury?

Lokalizacja nieruchomości

Kiepska nieruchomości w świetnej lokalizacji ma ogromny potencjał, natomiast ze świetną nieruchomością w kiepskiej lokalizacji ciężko coś zrobić… jeśli nie dostrzegasz  MOŻLIWOŚCI!

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

6 komentarzy

  1. dobrze jest wejść na Twojego bloga i poczytać coś nie coś o nieruchomościach wtedy przynajmniej zwracam uwagę na pewne kwestie!
    M

    Odpowiedz
  2. JARTOM ma co najmniej kilka okazji inwestycyjnych – z dużym potencjałem i w to warto zainwestować. Pytanie – czy posiadacie na to stosowny kapitał. Mieszkania nie mają sensu – dawały zyski, ale lata temu.

    Odpowiedz
    • Dziękuję za komentarz.
      Zgadzam się z Tobą, że zyskowność mieszkań na wynajem nieco się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat, ale nie zgodzę się, że tego typu inwestycje nie mają sensu. Pamiętaj, że inwestycję wybiera się pod możliwości inwestora – i nie chodzi mi tylko o te finansowe 🙂

      Odpowiedz
  3. Ale lokalizacja i cena to nie wszystko. Wiem, że potencjał, jaki niesie ze sobą konkretna nieruchomość w konkretnej lokalizacji ma też ogromne znaczenie, ale wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ogromnie ważny jest też sposób jej finansowania. Już Kiyosaki wspomina o tym w swoich książkach. Warto więc zwrócić uwagę również na możliwości płynące z tego, czy jako inwestor musimy od razu nieruchomość zakupić, czy też może istnieje inny sposób częściowego / czasowego jej finansowania, który pozwoli wygenerować środki na dalszą inwestycję.

    Odpowiedz
    • Słuszna uwaga 🙂 Zgadzam się z Tobą, że finansowanie ma także ogromne znaczenie, natomiast chciałam w swoim wpisie zwrócić uwagę, że nie należy ślepo patrzeć tylko na lokalizację 🙂

      Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This