Kredyt mieszkaniowy krok po kroku – to proste :)

kredyt mieszkaniowy krok po krokuKredyt mieszkaniowy, czyli kredyt na mieszkanie 🙂

Kupno mieszkania – szczególnie tego pierwszego, wymarzonego „M” to sprawa wagi… KREDYTOWEJ! Najczęściej posiłkujemy się kredytem – bo jak uzbierać 100, 180 czy 250 tys. w krótkim czasie? Nieco łatwiej jest zaoszczędzić wymagane 10% wkładu własnego (docelowo w 2017 r. będzie to aż 20%).

.

Kredyt mieszkaniowy krok po kroku

Ale jak to działa, gdy kupujemy mieszkanie na kredyt? Zachęcam do przeanalizowania poniższego schematu – kredyt mieszkaniowy krok po kroku:

kredyt-mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy krok po kroku

Mam nadzieję, że ten prosty schemat nieco rozjaśni Ci sprawę, jak to z tym kredytem jest. W zasadzie zanim kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) musisz się zastanowić nad tym, co chcesz kupić (dom, mieszkanie), w jakiej lokalizacji, cenie itd. Dopiero potem podpisujesz umowę przedwstępną, wpłacasz zadatek lub zaliczkę i praktycznie wtedy zaczyna się procedura kredytowa. Składasz wniosek do banku lub pośrednika, jeśli z takowego korzystasz. Załatwiasz wiele różnych papierków i takich tam, i dopiero potem następuje weryfikacja Ciebie (lub innych osób, które w umowie będą widniały razem z Tobą). Po analizie kredytowej dopiero dostajesz zielone światło (jeśli bank widzi w Tobie potencjalnego regularnego spłacającego) i możesz podpisywać umowę kredytową a następnie akt notarialny.

Czasem może się zdarzyć, że bank nie przyzna kredytu i wtedy bywa trochę kiepsko, jak już podpisana jest umowa przedwstępna. Co robić? Jak działać? Na taką ewentualność ciężko się przygotować, bo najpierw i tak robi się weryfikację czy kredyt możesz dostać z Twoimi dochodami, wiekiem itp., ale bank i tak może powiedzieć „NIE”…

Ostatnim etapem procedury jest wypłata kredytu – i w zależności od tego czy kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym (z drugiej ręki) czy pierwotnym (od dewelopera), to jego uruchomienie nastąpi albo po podpisaniu aktu notarialnego (tzw. umowy przyrzeczonej) – RYNEK WTÓRNY – albo przed podpisaniem aktu notarialnego – RYNEK PIERWOTNY. Ot, i cała filozofia 🙂

 POWODZENIA!

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This