Kredyt mieszkaniowy krok po kroku – to proste :)

nieruchomości

Kredyt mieszkaniowy, czyli kredyt na mieszkanie 🙂

Kupno mieszkania – szczególnie tego pierwszego, wymarzonego „M” to sprawa wagi… KREDYTOWEJ! Najczęściej posiłkujemy się kredytem – bo jak uzbierać 100, 180 czy 250 tys. w krótkim czasie? Nieco łatwiej jest zaoszczędzić wymagane 10% wkładu własnego (docelowo w 2017 r. będzie to aż 20%).

.

Kredyt mieszkaniowy krok po kroku

Ale jak to działa, gdy kupujemy mieszkanie na kredyt? Zachęcam do przeanalizowania poniższego schematu – kredyt mieszkaniowy krok po kroku:

kredyt-mieszkaniowy
Kredyt mieszkaniowy krok po kroku

Mam nadzieję, że ten prosty schemat nieco rozjaśni Ci sprawę, jak to z tym kredytem jest. W zasadzie zanim kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) musisz się zastanowić nad tym, co chcesz kupić (dom, mieszkanie), w jakiej lokalizacji, cenie itd. Dopiero potem podpisujesz umowę przedwstępną, wpłacasz zadatek lub zaliczkę i praktycznie wtedy zaczyna się procedura kredytowa. Składasz wniosek do banku lub pośrednika, jeśli z takowego korzystasz. Załatwiasz wiele różnych papierków i takich tam, i dopiero potem następuje weryfikacja Ciebie (lub innych osób, które w umowie będą widniały razem z Tobą). Po analizie kredytowej dopiero dostajesz zielone światło (jeśli bank widzi w Tobie potencjalnego regularnego spłacającego) i możesz podpisywać umowę kredytową a następnie akt notarialny.

Czasem może się zdarzyć, że bank nie przyzna kredytu i wtedy bywa trochę kiepsko, jak już podpisana jest umowa przedwstępna. Co robić? Jak działać? Na taką ewentualność ciężko się przygotować, bo najpierw i tak robi się weryfikację czy kredyt możesz dostać z Twoimi dochodami, wiekiem itp., ale bank i tak może powiedzieć „NIE”…

Ostatnim etapem procedury jest wypłata kredytu – i w zależności od tego czy kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym (z drugiej ręki) czy pierwotnym (od dewelopera), to jego uruchomienie nastąpi albo po podpisaniu aktu notarialnego (tzw. umowy przyrzeczonej) – RYNEK WTÓRNY – albo przed podpisaniem aktu notarialnego – RYNEK PIERWOTNY. Ot, i cała filozofia 🙂

POWODZENIA!

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?

umowa-przyrzeczona
inteligencja finansowa
2
Najem – działalność gospodarcza czy odrębne źródło przychodu?

Jak rozliczać najem mieszkania? Odrębne od działalności gospodarczej źródło przychodu czy prowadzony w ramach działalności gospodarczej?

umowa-przyrzeczona
nieruchomości
6
Umowa najmu

Wynajmujesz mieszkanie? A może kiedyś wynajmowałeś? Mam nadzieję, że bez względu na to, czy jesteś najemcą czy też wynajmującym dbasz o swoje interesy i podpisujesz umowę najmu?

  • Polecana książka

    • książka Praca. Kochaj albo rzuć! (Wersja audio (MP3))