Kim jest rentier? Sprawdź kiedy zostaniesz nim Ty!

inteligencja finansowa
2

Chcesz zostać rentierem? Chcesz żyć z emerytury na długo przed wiekiem emerytalnym? Kim jest rentier i ile Ci jeszcze brakuje (o ile cokolwiek;)) przeczytasz w poniższym artykule.

Kim jest rentier według Wikipedii?

Z tego co podaje ciocia Wiki, rentier (fr. rentier) to osoba utrzymująca się z dochodów płynących od posiadanego kapitału, nieruchomości, odsetek od papierów wartościowych (akcji, obligacji itp.) lub wkładów bankowych. A to co otrzymuje, czyli renta, to otrzymywany regularnie dochód z kapitałów, np. odsetki od obligacji, odsetki od terminowych lokat bankowych, dywidendy od posiadanych akcji czy też różnego rodzajów czynszów i rent za wynajem nieruchomości.

Kim jest rentier według Roberta Kiyosaki?

W książce „Młody bogaty rentier. Jak stać się zamożnym i na zawsze takim pozostać” opisana jest historia o tym, jak Robert Kiyosaki i jego żona Kim zaczęli od zera i w niespełna dziesięć lat stali się rentierami, osiągając finansową niezależność. Niemalże każdy chciałby przejść na wcześniejszą emeryturę i być finansowo niezależnym. Kiyosaki opisał, jak dokonał tego wraz ze swoją żoną – co każdy, żyjący w kraju gospodarki rynkowej, może osiągnąć. Robert pokazuje, jak zmiana kontekstu w Twoim umyśle pozwala Ci opracować plan prowadzący do finansowej niezależności.

Możesz sam o tym przeczytać tutaj:

mlody_bogaty_rentier

 

Aby zostać rentierem, musisz to dobrze zaplanować. Najlepiej jak najwcześniej swojej drogi. Możesz również zacząć otrzymywać mini-emerytury jeszcze na długo przed wiekiem emerytalnym.  Możesz stać się rentierem dzięki wynajmowaniu nieruchomości, mieszkań i lokali komercyjnych. Możesz „przejść na wcześniejszą rentierską emeryturę” dzięki dobrze zainwestowanym kapitale w biznes. Możliwości jest naprawdę wiele. Aby wybrać to, co najlepiej pasuje do Ciebie musisz wziąć pod uwagę ile jesteś w stanie obecnie zainwestować, jak długo możesz opóźnić obiecaną gratyfikacją, jaką masz zdolność kredytową, jakie masz nastawienie do ryzyka, ile masz energii i czasu…

Dziś możesz zrobić pierwszy krok i sprawdzić w jakim czasie możesz zostać rentierem. Kliknij tutaj i sprawdź 🙂

 

* * 

 

Artykuł znaleziono w Google pod hasłem:

  • rentier
  • Rentierstwo pl
Obserwuj

Magdalena Budek

Specjalista od złota i srebra at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Inwestuje sobie w kruszce. Specjalista od złota i srebra. Na co dzień bada i analizuje rynek metali szlachetnych, aby na bieżąco przekazywać najbardziej aktualną wiedzę nt. tego rodzaju inwestowania. Uwielbia złoto, a jeszcze większy potencjał widzi w srebrze. Dlaczego? Zobacz, co na ten temat ma do powiedzenia w swoich artykułach i kursach online, jeden z niewielu polskich inwestorów, który zdobywał wiedzę w USA m. in. od Mike'a Maloney, założyciela GoldSilver.com. Możesz znaleźć mnie na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Latest posts by Magdalena Budek (see all)

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
Nie płacę składek ZUS – jakie mogą być tego konsekwencje?

Będąc pracodawcą, masz obowiązek opłacania składek do ZUS za zatrudnionych przez siebie pracowników. Jak wskazuje jednak sam urząd, nie wszyscy zatrudniający się z tego wywiązują…

inteligencja finansowa
5 finansowych mitów, w które wierzymy

Istnieje wiele mitów na temat oszczędzania i pomnażania majątku. Część z nich rozbudza wyobraźnię i pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, jednak nie brak i tych, które zniechęcają do podejmowania właściwych działań.

rozwój osobisty
1
Trening Kreatywności, czyli myśl i działaj jak Twórca!

Kreatywność jest często kojarzona z wielkimi przełomami. Czy tylko? Przejdź trening kreatywności i przekonaj się sam, do czego można wykorzystać kreatywność

  • Polecana książka

    • książka Inteligentne oszczędzanie (Wersja drukowana)