5 wskazówek praktyka jak inwestować w złoto

metale szlachetne
1

Gdybym dostawała choć jeden złoty za każdym razem, kiedy ludzie kupują fałszywkę twierdząc, że to złoto; albo kiedy przepłacają dużo za dużo za złoto, byłabym już milionerem;) Niestety prawda jest taka, że 90% kupujących w mennicach, kupuje mniej niż 10% tego, co naprawdę warto kupić.

Jak inwestować w złoto – oto 5 najlepszych porad na start w inwestycje alternatywne:

1. Jak wybrać najlepszy moment – kiedy inwestować w złoto

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na kupowanie złota? Eksperci sugerują, aby tworzyć takie złote rezerwy poprzez ciągłe dokupowanie niewielkich ilości przez dłuższy okres. To jest najlepszy sposób na uniezależnienie się od krótkotrwałych zmian kursowych.

2. Inwestować w złoto… ale czy monety, czy sztabki?

Zaleca się inwestowanie zarówno w złote monety, jak i sztabki. Gdy spojrzymy dodatkowo na monety, charakteryzują się dużą elastycznością i możliwościami spieniężenia. Ale obowiązuje ogólna zasada: im większa dana sztuka złota, tym niższa cena za gram. Jaka jest zatem optymalna waga? O tym opowiadam dokładniej na szkoleniu online Szlachetne inwestowanie w złoto i srebro – zapytaj.

3. Czy inwestować w złoto przy pomocy dywersyfikacji?

Jeżeli planujemy inwestycję w nieruchomości, warto część z naszego majątku przeznaczyć na inwestycje również w złoto. Profesjonalni inwestorzy zalecają, by w złoto inwestować około pięciu do dziesięciu procent majątku. Im większe ryzyko inwestycyjne, tym większy powinien być udział złota w portfelu.

4. Jak inwestować w złoto, prawdziwe złoto.

Monety, o których opowiadam na szkoleniu online, to prawdziwe złoto, gwarantowane sposobem wybicia, charakterystyczną formą oraz wartością nominalną.

Za takie monety wszędzie na świecie otrzymasz gotówkę. Sztabki złota przed zakupem są kontrolowane przez instytucje finansowe i handlarzy ze względu na swą czystość, ponieważ łatwiej je sfałszować niż monety. Kontrola taka może potrwać kilka dni i ma celu także Twoje bezpieczeństwo.

5. Bezpieczeństwo inwestycji

Polecam przechowywać takie złote skarby w wymyślonych przez Ciebie skrytkach. Ale można również przechowywać złote monety i sztabki w odpowiednio zabezpieczonym sejfie. Banki oferują także odpowiednie skrytki. Dla Twojej orientacji: 100 kilogramów złota mieści się w pudełku po butach 🙂

tyle zajmuje 100 kg złota :)
W takim pudełku zmieścisz aż 100 kg złota!!

Obserwuj

Magdalena Budek

Specjalista od złota i srebra at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Inwestuje sobie w kruszce. Specjalista od złota i srebra. Na co dzień bada i analizuje rynek metali szlachetnych, aby na bieżąco przekazywać najbardziej aktualną wiedzę nt. tego rodzaju inwestowania. Uwielbia złoto, a jeszcze większy potencjał widzi w srebrze. Dlaczego? Zobacz, co na ten temat ma do powiedzenia w swoich artykułach i kursach online, jeden z niewielu polskich inwestorów, który zdobywał wiedzę w USA m. in. od Mike'a Maloney, założyciela GoldSilver.com. Możesz znaleźć mnie na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Latest posts by Magdalena Budek (see all)

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
9
Mam małą kwotę – lepiej kupić więcej srebra czy mniej złota?

Inwestowanie w metale szlachetne to doskonały sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest świetnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój majątek przed zawirowaniami na światowych giełdach i nieprzewidzianymi wydarzeniami o charakterze społeczno-politycznym.

inteligencja finansowa
6
Inwestowanie w złoto jako strategia długoterminowa

Inwestowanie w złoto jako strategia długoterminowa? O tym, że złoto przechowuje wartość i praktycznie „od zawsze” było cenionym towarem ze względu na swoją rzadkość, piękno i wyjątkowość nie trzeba chyba przekonywać nikogo, kto z tematem miał choć trochę do czynienia. Co więcej?

nieruchomosci-metale
metale szlachetne
10
Nieruchomości vs metale szlachetne i towary

Nieruchomości czy metale szlachetne? Przeanalizujmy podstawowe aspekty inwestowania w te aktywa: kapitał na start, płynność, horyzont czasowy, ryzyko…

  • Polecana książka

    • książka Psychologia zdrowego rozsądku (Wersja drukowana)