Inwestowanie na rynku nieruchomości – 5 powodów dlaczego warto

inwestowanie-na-rynku-nieruchomosciInwestowanie na rynku nieruchomości sposobem na wyższą emeryturę

„Nie wierzę w emeryturę z ZUS-u” – te słowa Waldemara Pawlaka zawierają istotną prawdę – emerytura jest czymś, w co można wierzyć lub nie. Nie jest ani dotykalna, ani mierzalna, ani przewidywalna, można ją jedynie szacować i w nią … wierzyć. Co dziwne, mimo tego, że staje się zjawiskiem pokrewnym fatamorganie, bardzo wielu ludzi właśnie o nią opiera swoje plany na przyszłość.

Wicepremier Pawlak w emeryturę nie wierzy i dlatego opiera swoją przyszłość o dobre relacje z dziećmi i oszczędności. Co jednak z tymi, którzy nie chcą obciążać dzieci, nie zarabiają rządowych pensji i naprawdę z trudem wiążą ze sobą przysłowiowe końce? Czy ograniczanie i tak skromnych wydatków jest jedynym wyjściem?

A gdyby tak … ktoś dopłacał do naszej przyszłej emerytury dodatkowe 1000 zł? Brzmi nierealnie? A jednak jest możliwe! Wystarczy w wieku 30-40 lat kupić na kredyt mieszkanie i przez lata pracy spłacać go z czynszu, by po osiągnięciu wieku emerytalnego (lub nawet wcześniej) cieszyć się z dodatku do pensji lub emerytury o tej wartości. W dodatku ochronionego przed inflacją lepiej niż nasze oszczędności na koncie w ZUS-ie!

Dlaczego warto?

Inwestowanie w nieruchomości jest prostym, intuicyjnie zrozumiałym modelem biznesu. Każdy z nas gdzieś mieszka, znamy potrzeby najemcy. Dobrze kupione mieszkanie zapewnia stabilny dochód na długie lata, łączy zyski ze wzrostu wartości z bieżącym przypływem pieniężnym. Każdy może znaleźć dla siebie różne inwestycje i rozmaicie je uzasadniać.

Moje najważniejsze powody, dla których inwestuję w mieszkania to:
KONTROLA – Mam pełną kontrolę nad tą inwestycją. Mogę zrobić remont, zmienić sposób reklamy, obniżyć lub podnieść czynsz.
OKAZJE -Mogę kupić mieszkanie w okazyjnej cenie. Złoto ani akcje nie dają mi takiej szansy.
PODATKI – Inwestycje w mieszkania są najniżej opodatkowane – nie muszę płacić podatku Belki od otrzymywanego czynszu. W niektórych przypadkach przez wiele lat mogę w pełni legalnie unikać płacenia podatku.
SPADEK – Mieszkanie zostawię w spadku swoim dzieciom.
LUDZIE – Wynajmowanie mieszkania jest okazją do spotykania młodych i energicznych ludzi, którzy przyjechali do Krakowa na studia lub do pracy, zmieniają swoje życie, są pełni energii.

.

Przekonaj się sam i zacznij inwestować w nieruchomości!

 

Artykuł znaleziono w Google pod hasłem:

  • enej nie dotykalną nie przewidywalną
  • inwestowanie na rynku nieruchomości
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This