Inwestowanie na rynku nieruchomości – 5 powodów dlaczego warto

nieruchomości

Inwestowanie na rynku nieruchomości sposobem na wyższą emeryturę

„Nie wierzę w emeryturę z ZUS-u” – te słowa Waldemara Pawlaka zawierają istotną prawdę – emerytura jest czymś, w co można wierzyć lub nie. Nie jest ani dotykalna, ani mierzalna, ani przewidywalna, można ją jedynie szacować i w nią … wierzyć. Co dziwne, mimo tego, że staje się zjawiskiem pokrewnym fatamorganie, bardzo wielu ludzi właśnie o nią opiera swoje plany na przyszłość.

Wicepremier Pawlak w emeryturę nie wierzy i dlatego opiera swoją przyszłość o dobre relacje z dziećmi i oszczędności. Co jednak z tymi, którzy nie chcą obciążać dzieci, nie zarabiają rządowych pensji i naprawdę z trudem wiążą ze sobą przysłowiowe końce? Czy ograniczanie i tak skromnych wydatków jest jedynym wyjściem?

A gdyby tak … ktoś dopłacał do naszej przyszłej emerytury dodatkowe 1000 zł? Brzmi nierealnie? A jednak jest możliwe! Wystarczy w wieku 30-40 lat kupić na kredyt mieszkanie i przez lata pracy spłacać go z czynszu, by po osiągnięciu wieku emerytalnego (lub nawet wcześniej) cieszyć się z dodatku do pensji lub emerytury o tej wartości. W dodatku ochronionego przed inflacją lepiej niż nasze oszczędności na koncie w ZUS-ie!

Dlaczego warto?

Inwestowanie w nieruchomości jest prostym, intuicyjnie zrozumiałym modelem biznesu. Każdy z nas gdzieś mieszka, znamy potrzeby najemcy. Dobrze kupione mieszkanie zapewnia stabilny dochód na długie lata, łączy zyski ze wzrostu wartości z bieżącym przypływem pieniężnym. Każdy może znaleźć dla siebie różne inwestycje i rozmaicie je uzasadniać.

Moje najważniejsze powody, dla których inwestuję w mieszkania to:
KONTROLA – Mam pełną kontrolę nad tą inwestycją. Mogę zrobić remont, zmienić sposób reklamy, obniżyć lub podnieść czynsz.
OKAZJE -Mogę kupić mieszkanie w okazyjnej cenie. Złoto ani akcje nie dają mi takiej szansy.
PODATKI – Inwestycje w mieszkania są najniżej opodatkowane – nie muszę płacić podatku Belki od otrzymywanego czynszu. W niektórych przypadkach przez wiele lat mogę w pełni legalnie unikać płacenia podatku.
SPADEK – Mieszkanie zostawię w spadku swoim dzieciom.
LUDZIE – Wynajmowanie mieszkania jest okazją do spotykania młodych i energicznych ludzi, którzy przyjechali do Krakowa na studia lub do pracy, zmieniają swoje życie, są pełni energii.

.

Przekonaj się sam i zacznij inwestować w nieruchomości – zapytaj o szczegóły!

 

Artykuł znaleziono w Google pod hasłem:

  • enej nie dotykalną nie przewidywalną
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?

umowa-przyrzeczona
inteligencja finansowa
2
Najem – działalność gospodarcza czy odrębne źródło przychodu?

Jak rozliczać najem mieszkania? Odrębne od działalności gospodarczej źródło przychodu czy prowadzony w ramach działalności gospodarczej?

umowa-przyrzeczona
nieruchomości
6
Umowa najmu

Wynajmujesz mieszkanie? A może kiedyś wynajmowałeś? Mam nadzieję, że bez względu na to, czy jesteś najemcą czy też wynajmującym dbasz o swoje interesy i podpisujesz umowę najmu?

  • Polecana książka

    • książka Niewyobrażalny potencjał (Wersja elektroniczna (PDF))