Dlaczego warto inwestować w złoto i srebro?

inwestowanie w złotoZłoto od zawsze było cenionym towarem ze względu na swoją rzadkość, piękno i wyjątkowość oraz na fakt solidnej wartości.

Ta ostania cecha sprawia, iż było i jest ono atrakcyjnym obiektem pożądania.

Dlaczego inwestowanie w złoto i srebro się opłaca?

Jeśli zainwestujesz w sztabki lub złote monety, możesz zyskać i wzbogacić się na wiele sposobów. Jednak wiedza ta nie jest dostępna dla wszystkich…

We współczesnych podręcznikach ekonomii próżno szukać informacji o standardzie złota. A przecież nie jest ono tylko historyczną ciekawostką… Może właśnie stać się ciekawą alternatywą w obecnych czasach.

Niemniej jednak, analizując zalety i wady złota, należy pamiętać, że nie jest on „lekiem na całe zło”, gdyż dużo zależy od regulacji systemu bankowego, który mu towarzyszy. Jednak rozumiejąc alternatywne rozwiązania, łatwiej jest zapobiegać przyszłym kryzysom wywołanym przez obecny system, jak również solidnie zabezpieczyć się na tzw. „ciężkie czasy”, inwestując w srebro lub złoto.

Wiele jest sugestii jak inwestować w złoto.

„Kontrakty na złoto i kontrakty CFD na złoto, Fundusze typu ETF Exchange traded fund, Certyfikaty strukturyzowane na GPW, Fundusze inwestycyjne, Akcje spółek wydobywczych i opcje na akcje…”

Niemniej jednak,  najbardziej bezpiecznym i długoterminowo opłacalnym rozwiązaniem, a przy tym najprostszym dla prywatnego inwestora, jest zakup i gromadzenie fizycznego kruszcu. Trzeba tylko wiedzieć jaki metal kupować i gdzie, by nie dać się oszukać, o co łatwo w internecie (o czym napisze w kolejnym artykule).

inwestowanie w złoto

Inwestowanie w złoto – Krugerrand

Pragniesz zostać odnoszącym sukcesy inwestorem na rynku kruszców? Zapisz się na szkolenie online, w trakcie którego zdobędziesz odpowiednią wiedzę i dowiesz się, jak realizować transakcje na tym rynku i inwestować w złoto i srebro.

Obserwuj

Magdalena Budek

Specjalista od złota i srebra at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Inwestuje sobie w kruszce. Specjalista od złota i srebra. Na co dzień bada i analizuje rynek metali szlachetnych, aby na bieżąco przekazywać najbardziej aktualną wiedzę nt. tego rodzaju inwestowania. Uwielbia złoto, a jeszcze większy potencjał widzi w srebrze. Dlaczego? Zobacz, co na ten temat ma do powiedzenia w swoich artykułach i kursach online, jeden z niewielu polskich inwestorów, który zdobywał wiedzę w USA m. in. od Mike'a Maloney, założyciela GoldSilver.com. Możesz znaleźć mnie na: , Facebook, Twitter i LinkedIn.
Obserwuj

Latest posts by Magdalena Budek (see all)

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

4 komentarze

 1. Ciekawy wpis, to prawda, że zanim zainwestuje się w kruszce czy to złoto czy miedź – warto zainwestować w siebie i w wiedzę na ten temat! Na stratach uczy się równie dobrze jak na szkoleniu ale jest to mniej korzystny wariant 😉

  Odpowiedz
  • Dziękuję Michał za komentarz. Nie pozostaje nic innego, jak powiedzieć – „złotą” masz rację 🙂

   Odpowiedz
 2. Moim zdaniem nieruchomości są bezpieczniejsze – chociaż to pewnie kwestia doświadczenia, bo przy nich potencjał zysku może i jest niższy, ale jednocześnie ryzyko straty jest symboliczne.

  Odpowiedz
  • Dzięki keteksos za komentarz. Myślę że można by powiedzieć że sztabka złota to taka nieruchomość bez przychodu/kosztów w kieszeni 🙂

   Odpowiedz

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This