Być bogatym, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo zarobienia 1-ego miliona o 30%?

zaliczka_zadatek
inteligencja finansowa

W Polsce – i zapewne nie tylko w tym kraju – pokutuje przekonanie, że bogaty to złodziej i krętacz. W powszechnej opinii innej drogi – uczciwej – do osiągnięcia bogactwa (czy też zamożności) po prostu nie ma. Bo skoro ktoś zarobił, to inny musiał stracić. Być może słuszność takiego punktu widzenia ma swoje podwaliny w systemie socjalistycznym, ale w kapitalizmie? Zastanówmy się… Przecież to od ludzi bogatych pochodzi większość kapitału. Spośród nich wywodzi się największa grupa filantropów, to bogaci kwotowo płacą największe podatki, tworzą miejsca pracy, finansują projekty naukowo-badawcze… i to jest mało?

Jak zostać milionerem? Człowiekiem bogatym?

Jak zostać milionerem? Człowiekiem bogatym? Czy jest to dziś trudne? Dojść do przysłowiowego miliona uczciwie? W Europie przekonanie o tym, że bogactwo dla zwykłego człowieka jest niedoścignionym marzeniem, podziela niemal 90% obywateli. Skoro tak, to co według nich jest najprostszą drogą do własnego miliona? Około 50% twierdzi, że wygrana na loterii, a jakieś 30% stawia na główną wygraną w popularnych teleturniejach i quizach.

Ale w takim razie co z powiedzeniem, że „ciężką pracą ludzie się bogacą”? Osobiście uważam, że jeśli myślimy o zajęciach (pracy) najbardziej czasochłonnych i jednocześnie najmniej płatnych, to raczej niewiele ma ono wspólnego z prawdą. „Pracuj mądrze, a nie ciężko” (rys. 1) – to jest recepta na bogactwo pochodzące z własnej pracy. Thomas J. Stanley w książce „Przestań zgrywać milionera, lepiej nim zostań” stwierdza, że zostanie milionerem wymaga: dyscypliny, planowania, ustalania priorytetów i inwestowania. Co się okazuje? Że brak nam dyscypliny i odwagi, by osiągnąć bogactwo.

 

być bogatym
Rys. 1. Jak zostać milionerem? Pracuj mądrze, a nie ciężko 🙂

Zarządzanie, inwestowanie czy pomnażanie

Robert Kiyosaki w jednej ze swoich książek stwierdził, że: „Wiedza to nowa forma pieniądza”. Czy słusznie? Bogactwo to nie tylko zasobność portfela, ale w pierwszej kolejności sposób myślenia o pieniądzach. W zasadzie na tym motywie opiera się książka „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie”, której autorem jest T. Harv Eker. Przeczytałam ją nie raz i nie dwa. Co mi to dało? Dziś mój słownik wyrazów, do którego sięgam gdy rozmawiam o pieniądzach, zawiera m.in. takie słowa jak: zarządzanie, inwestowanie czy pomnażanie. Pod koniec listy plasują się dopiero słowa zarabianie i oszczędzanie. A co Tobie przychodzi na myśl, gdy słyszysz PIENIĄDZE?

A teraz coś pozytywnego – statystyki. Okazuje się, ze coraz więcej bogaczy dorabia się swojego majątku samemu, rozpoczynając od „zera” – z pracy rąk i głów. W Stanach Zjednoczonych ten odsetek wynosi aż 83%. Dobra wiadomość jest taka, że w Europie ilość milionerów także wzrasta – i mowa tu o osiągnięciu statusu bogacza w jednym pokoleniu. Według tych samych danych tylko jedna szósta amerykańskich fortun została odziedziczona przez ich obecnych właścicieli. Dlatego zwracam się do Ciebie słowami Herberta Kauffmana z wiersza „Zwycięstwo”: Coś cię nie widać na liście bogaczy. Czy możesz nam to wytłumaczyć?

Zainwestuj w siebie i skorzystaj z naszych szkoleń online: inwestycyjnych i biznesowych!

 

Źródła:

  • Dane z Internetu: http://demotywatory.pl (15-09-2012)
  • Dane z Internetu: http://www.youtube.com/watch?v=Dmy0Mtybkgw (15-09-2012)
  • Herbert Kauffman: „Zwycięstwo.”
  • T. Harv Eker: „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie.”
  • Thomas J. Stanley: „Przestań zgrywać milionera, lepiej nim zostań.”

Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
Nie płacę składek ZUS – jakie mogą być tego konsekwencje?

Będąc pracodawcą, masz obowiązek opłacania składek do ZUS za zatrudnionych przez siebie pracowników. Jak wskazuje jednak sam urząd, nie wszyscy zatrudniający się z tego wywiązują…

inteligencja finansowa
5 finansowych mitów, w które wierzymy

Istnieje wiele mitów na temat oszczędzania i pomnażania majątku. Część z nich rozbudza wyobraźnię i pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, jednak nie brak i tych, które zniechęcają do podejmowania właściwych działań.

nieruchomości
Poradnik inwestowania w mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O zaletach inwestowania w nieruchomości nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rynek nieruchomości pozwala na stosunkowo bezpieczne, a przy tym efektywne pomnażanie kapitału – tak własnego jak i obcego. Gdzie zatem tkwi problem? Przede wszystkim w wyborze optymalnej nieruchomości i rynku, na którym inwestycja będzie realizowana. Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów i dynamicznym ich przyrostem pochwalić się może chociażby Wrocław. Dlaczego inwestycja w stolicy Dolnego Śląska jest warta rozważenia?

  • Polecana książka

    • książka The Lunch Time Trader (Wersja drukowana)