Być bogatym, czyli jak zwiększyć prawdopodobieństwo zarobienia 1-ego miliona o 30%?

zaliczka_zadatek
inteligencja finansowa

W Polsce – i zapewne nie tylko w tym kraju – pokutuje przekonanie, że bogaty to złodziej i krętacz. W powszechnej opinii innej drogi – uczciwej – do osiągnięcia bogactwa (czy też zamożności) po prostu nie ma. Bo skoro ktoś zarobił, to inny musiał stracić. Być może słuszność takiego punktu widzenia ma swoje podwaliny w systemie socjalistycznym, ale w kapitalizmie? Zastanówmy się… Przecież to od ludzi bogatych pochodzi większość kapitału. Spośród nich wywodzi się największa grupa filantropów, to bogaci kwotowo płacą największe podatki, tworzą miejsca pracy, finansują projekty naukowo-badawcze… i to jest mało?

Jak zostać milionerem? Człowiekiem bogatym?

Jak zostać milionerem? Człowiekiem bogatym? Czy jest to dziś trudne? Dojść do przysłowiowego miliona uczciwie? W Europie przekonanie o tym, że bogactwo dla zwykłego człowieka jest niedoścignionym marzeniem, podziela niemal 90% obywateli. Skoro tak, to co według nich jest najprostszą drogą do własnego miliona? Około 50% twierdzi, że wygrana na loterii, a jakieś 30% stawia na główną wygraną w popularnych teleturniejach i quizach.

Ale w takim razie co z powiedzeniem, że „ciężką pracą ludzie się bogacą”? Osobiście uważam, że jeśli myślimy o zajęciach (pracy) najbardziej czasochłonnych i jednocześnie najmniej płatnych, to raczej niewiele ma ono wspólnego z prawdą. „Pracuj mądrze, a nie ciężko” (rys. 1) – to jest recepta na bogactwo pochodzące z własnej pracy. Thomas J. Stanley w książce „Przestań zgrywać milionera, lepiej nim zostań” stwierdza, że zostanie milionerem wymaga: dyscypliny, planowania, ustalania priorytetów i inwestowania. Co się okazuje? Że brak nam dyscypliny i odwagi, by osiągnąć bogactwo.

 

być bogatym
Rys. 1. Jak zostać milionerem? Pracuj mądrze, a nie ciężko 🙂

Zarządzanie, inwestowanie czy pomnażanie

Robert Kiyosaki w jednej ze swoich książek stwierdził, że: „Wiedza to nowa forma pieniądza”. Czy słusznie? Bogactwo to nie tylko zasobność portfela, ale w pierwszej kolejności sposób myślenia o pieniądzach. W zasadzie na tym motywie opiera się książka „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie”, której autorem jest T. Harv Eker. Przeczytałam ją nie raz i nie dwa. Co mi to dało? Dziś mój słownik wyrazów, do którego sięgam gdy rozmawiam o pieniądzach, zawiera m.in. takie słowa jak: zarządzanie, inwestowanie czy pomnażanie. Pod koniec listy plasują się dopiero słowa zarabianie i oszczędzanie. A co Tobie przychodzi na myśl, gdy słyszysz PIENIĄDZE?

A teraz coś pozytywnego – statystyki. Okazuje się, ze coraz więcej bogaczy dorabia się swojego majątku samemu, rozpoczynając od „zera” – z pracy rąk i głów. W Stanach Zjednoczonych ten odsetek wynosi aż 83%. Dobra wiadomość jest taka, że w Europie ilość milionerów także wzrasta – i mowa tu o osiągnięciu statusu bogacza w jednym pokoleniu. Według tych samych danych tylko jedna szósta amerykańskich fortun została odziedziczona przez ich obecnych właścicieli. Dlatego zwracam się do Ciebie słowami Herberta Kauffmana z wiersza „Zwycięstwo”: Coś cię nie widać na liście bogaczy. Czy możesz nam to wytłumaczyć?

Zainwestuj w siebie i skorzystaj z naszych szkoleń online: inwestycyjnych i biznesowych!

 

Źródła:

  • Dane z Internetu: http://demotywatory.pl (15-09-2012)
  • Dane z Internetu: http://www.youtube.com/watch?v=Dmy0Mtybkgw (15-09-2012)
  • Herbert Kauffman: „Zwycięstwo.”
  • T. Harv Eker: „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie.”
  • Thomas J. Stanley: „Przestań zgrywać milionera, lepiej nim zostań.”

Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nieruchomości
Poradnik inwestowania w mieszkanie na wynajem we Wrocławiu

O zaletach inwestowania w nieruchomości nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Rynek nieruchomości pozwala na stosunkowo bezpieczne, a przy tym efektywne pomnażanie kapitału – tak własnego jak i obcego. Gdzie zatem tkwi problem? Przede wszystkim w wyborze optymalnej nieruchomości i rynku, na którym inwestycja będzie realizowana. Od lat dużym zainteresowaniem inwestorów i dynamicznym ich przyrostem pochwalić się może chociażby Wrocław. Dlaczego inwestycja w stolicy Dolnego Śląska jest warta rozważenia?

przychody-z-najmu
nieruchomości
Kupujesz mieszkanie? To MUSISZ wiedzieć…

Kupno mieszkania to nadal jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego Polaka. Zazwyczaj oznacza to, że musimy liczyć się z pozostaniem w danym mieście przez kilkadziesiąt lat, do tego będziemy spłacać wieloletni kredyt. A jeszcze trzeba uporać się z formalnościami, dopilnować dewelopera, urządzić swoje lokum. Wiele decyzji do podjęcia i mała ilość czasu rodzą presję. Jak zminimalizować uniknięcie błędów przy kupnie mieszkania?

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?

  • Polecana książka

    • książka Nie ogarniam! (Wersja elektroniczna (PDF))