Być bogatym, czyli tworzenie bogactwa w 5 krokach

byc-bogatym
inteligencja finansowa
8
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

Witam

Zgadzam się z Tobą co do kroków, które wymieniłaś. Choć te pierwsze (szczególnie dla osoby początkującej) wydają się bardzo trudne ale jak ma się własne życie we własnych rękach to nie można przecież go zmarnować, a ciężka praca przynosi radość jak widzimy owoce 🙂
Bardzo podoba mi się zakończenie. Napisałaś żeby „czerpać radość dzieląc się z innymi” ale właśnie ten warunek…żeby dającemu niczego nie brakowało, bo wtedy może pomagać bez lęku, że jemu samemu zabraknie i będzie w opresji.
Myślę też, że ludzie którzy pracą dorobili się zamożności mogą efektywniej pomagać, nie dając będącym w potrzebie tylko ryby ale też uczyć i wymagać, żeby sami potrzebujący przejęli wędkę i aby pomoc szła dalej.
Chciałam Ci podziękować za ten artykuł 🙂

Pozdrawiam
Ania

Aniu to ja dziękuję Tobie: za przeczytanie, zrozumienie i wnikliwe oraz celne spostrzeżenia.
Cieszę się, że mogłam chociaż Tobie w jakiś sposób pomóc tym artykułem 🙂

Ten artykuł zrobił na mnie ogromne wrażenie. Do tej pory rodzice cały czas mówili mi, aby zdobyć solidne wykształcenie i znaleźć dobrą pracę. O inwestowaniu to nie miałam żadnego pojęcia. A to jeden z kroków do większej zamożności. Ta koncepcja mi się lepiej podoba niż bogactwo. Co powinnam dalej zrobić?

Jagoda, zacznij DZIAŁAĆ! Po prostu zacznij, a zobaczysz co się podzieje 🙂
Zawsze możesz też skorzystać z kursów, szkoleń, czytać i spotykać się z ludźmi mającymi to inne spojrzenie.
Firma BiznesTUBE Sp. z o.o. oferuje sporo wiedzy online – może coś Cię zainteresuje: No i zapraszamy na spotkania z grą Cashflow (http://cashflowkrakow.pl/)

Problem wydawania więcej niż się w rzeczywistości ma, jest zauważalny również w moim otoczeniu. Najgorzej, że dotyczy też mojej rodziny. Nie mieszkam już z rodzicami, więc mniej to odczuwam, ale świadomość jest. Dlatego właśnie, by nie podążać śladami rodziców, od dawna dbam o swoje finanse i pilnuję oszczędności, staram się też w tym zakresie edukować męża. Małe sukcesy na tym polu już mamy i wiem, że gdyby zdarzyło nam się przez jakiś czas mieć problemy z pracą, o finanse martwić byśmy się nie musieli. Dla mnie taka poduszka finansowa to podstawa.

Chętnie przeczytałam ten artykuł, który dodał mi wiary i energii do działania – fajnie przedstawiona wiedza – oby więcej takich pozytywnych artykułów!

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
Nie płacę składek ZUS – jakie mogą być tego konsekwencje?

Będąc pracodawcą, masz obowiązek opłacania składek do ZUS za zatrudnionych przez siebie pracowników. Jak wskazuje jednak sam urząd, nie wszyscy zatrudniający się z tego wywiązują…

inteligencja finansowa
5 finansowych mitów, w które wierzymy

Istnieje wiele mitów na temat oszczędzania i pomnażania majątku. Część z nich rozbudza wyobraźnię i pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, jednak nie brak i tych, które zniechęcają do podejmowania właściwych działań.

inteligencja finansowa
9
Mam małą kwotę – lepiej kupić więcej srebra czy mniej złota?

Inwestowanie w metale szlachetne to doskonały sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest świetnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój majątek przed zawirowaniami na światowych giełdach i nieprzewidzianymi wydarzeniami o charakterze społeczno-politycznym.