4aktywa
giełda
4

AKTYWA

Witaj. Dziś nieco więcej a aktywach. Jak zapewne wiesz, w praktyce rozróżniamy cztery klasy aktywów, w które możemy inwestować. Podział ten obejmuje:

  1. Nieruchomości, które obejmują rynki lokalne i globalne. Mowa tutaj nieruchomościach niekomercyjnych (np. mieszkania czy apartamenty) jak i komercyjnych (np. magazyny, powierzchnie biurowe).
  2. Papiery wartościowe, do których zaliczamy akcje, obligacje, instrumenty pochodne, kontrakty terminowe, itd. Pamiętajmy, że Giełda Papierów Wartościowych to tylko jedno z licznych miejsc, w których możemy w te aktywa inwestować.
  3. Metale szlachetne i towary, w które można inwestować bezpośrednio (czyli fizycznie kupując dany kruszec czy towar) jak i pośrednio (chodzi mi tu o instrumenty wyceniane w oparciu o dany metal czy towar).
  4. Biznesy – od jednoosobowych działalności gospodarczych po wielkie firmy zatrudniające ponad 500 osób.

.

AKTYWA – RYNEK KAPITAŁOWY I ALTERNATYWNY

Istnieje także podział na inwestycje według innego kryterium:

  • Rynek kapitałowy, do którego zaliczamy wszelkiego rodzaju papiery wartościowe.
  • Rynek alternatywny (rynek inwestycji alternatywnych), czyli nie kapitałowy. Na tym rynku panują trochę inne reguły, a gama przedmiotów inwestycyjnych jest naprawdę imponująca. Nieruchomości, kruszce, towary i metale, sztuka, diamenty, wino i whisky inwestycyjne, stare samochody, konie, antyki, numizmatyka i filatelistyka, różnego rodzaju przedmioty kolekcjonerskie wcześniej niewymienione… I tak dalej, i tak dalej… Ale to nie czas ani miejsce na rozwijanie tego wątku 🙂

Po co ten wstęp? Zachęcam Cię do lektury trzech artykułów, w których poruszam najważniejsze aspekty inwestowania w podstawowe klasy aktywów (papiery wartościowe, metale szlachetne oraz biznesy)  w odniesieniu do nieruchomości:

No to zaczynamy!

Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

O zaczyna się ciekawy cykl artykułów – za chwilę zabieram się za czytanie pierwszego. Przypadkiem trafiłem na blog, szukając informacji o nieruchomościach…

Dzien dobry .
Dopiero co zaczynam się uczyc na temat robienia biznesu i chciałabym się dowiedzieć w jakie aktywa zacząć inwestowc posiadając mala gotowke ale żeby jakikkolwiek dochod mieć po pol roku …Proszę o kontakt

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

inteligencja finansowa
Nie płacę składek ZUS – jakie mogą być tego konsekwencje?

Będąc pracodawcą, masz obowiązek opłacania składek do ZUS za zatrudnionych przez siebie pracowników. Jak wskazuje jednak sam urząd, nie wszyscy zatrudniający się z tego wywiązują…

inwestycje alternatywne
Dlaczego warto inwestować w samochody i w które najlepiej?

Niektórzy często powtarzają, że na samochodach można tylko stracić. Osoby myślące w ten sposób są jednak w wielkim błędzie!

inteligencja finansowa
5 finansowych mitów, w które wierzymy

Istnieje wiele mitów na temat oszczędzania i pomnażania majątku. Część z nich rozbudza wyobraźnię i pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość, jednak nie brak i tych, które zniechęcają do podejmowania właściwych działań.

  • Polecana książka

    • książka Zmień swoje myśli (Wersja drukowana)