4aktywa
giełda
4

AKTYWA

Witaj. Dziś nieco więcej a aktywach. Jak zapewne wiesz, w praktyce rozróżniamy cztery klasy aktywów, w które możemy inwestować. Podział ten obejmuje:

  1. Nieruchomości, które obejmują rynki lokalne i globalne. Mowa tutaj nieruchomościach niekomercyjnych (np. mieszkania czy apartamenty) jak i komercyjnych (np. magazyny, powierzchnie biurowe).
  2. Papiery wartościowe, do których zaliczamy akcje, obligacje, instrumenty pochodne, kontrakty terminowe, itd. Pamiętajmy, że Giełda Papierów Wartościowych to tylko jedno z licznych miejsc, w których możemy w te aktywa inwestować.
  3. Metale szlachetne i towary, w które można inwestować bezpośrednio (czyli fizycznie kupując dany kruszec czy towar) jak i pośrednio (chodzi mi tu o instrumenty wyceniane w oparciu o dany metal czy towar).
  4. Biznesy – od jednoosobowych działalności gospodarczych po wielkie firmy zatrudniające ponad 500 osób.

.

AKTYWA – RYNEK KAPITAŁOWY I ALTERNATYWNY

Istnieje także podział na inwestycje według innego kryterium:

  • Rynek kapitałowy, do którego zaliczamy wszelkiego rodzaju papiery wartościowe.
  • Rynek alternatywny (rynek inwestycji alternatywnych), czyli nie kapitałowy. Na tym rynku panują trochę inne reguły, a gama przedmiotów inwestycyjnych jest naprawdę imponująca. Nieruchomości, kruszce, towary i metale, sztuka, diamenty, wino i whisky inwestycyjne, stare samochody, konie, antyki, numizmatyka i filatelistyka, różnego rodzaju przedmioty kolekcjonerskie wcześniej niewymienione… I tak dalej, i tak dalej… Ale to nie czas ani miejsce na rozwijanie tego wątku 🙂

Po co ten wstęp? Zachęcam Cię do lektury trzech artykułów, w których poruszam najważniejsze aspekty inwestowania w podstawowe klasy aktywów (papiery wartościowe, metale szlachetne oraz biznesy)  w odniesieniu do nieruchomości:

No to zaczynamy!

Artykuł znaleziono w Google pod hasłem:

  • wietelności to jakoe aktywa
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Sylwia Bednarek

Specjalistka od inwestowania na rynkach alternatywnych, a zwłaszcza w nieruchomości at BiznesTUBE Sp. z o.o.
Jestem inwestorem, przedsiębiorcą, trenerem i edukatorem. Szkolę z możliwości pomnażania kapitału, ze szczególnym uwzględnieniem inwestowania w nieruchomości, a także w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. Mój warsztat obejmuje praktyczną wiedzę, doświadczenie i motywację w poruszanych tematach. Interesują mnie tematy związane z rozwojem osobistym, biznesem i finansami. Motto, którym kieruję się w życiu to słowa Briana Tracy’ego: "Każdego dnia powinieneś uczyć się i rozwijać."Możesz znaleźć mnie na: Facebook i LinkedIn.
Sylwia Bednarek
Obserwuj

Listy do Inwestorów:

Zapisz się na newsletter, a bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową otrzymasz listy do Inwestorów. Znajdziesz w nich m.in.: mnóstwo inspiracji i motywacji, artykuły eksperckie pisane przez inwestorów-praktyków, rabat na wiedzę i wiele więcej! Zapraszam :)

Dziękuję za zapis :)

O zaczyna się ciekawy cykl artykułów – za chwilę zabieram się za czytanie pierwszego. Przypadkiem trafiłem na blog, szukając informacji o nieruchomościach…

Dzien dobry .
Dopiero co zaczynam się uczyc na temat robienia biznesu i chciałabym się dowiedzieć w jakie aktywa zacząć inwestowc posiadając mala gotowke ale żeby jakikkolwiek dochod mieć po pol roku …Proszę o kontakt

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wynajem
nieruchomości
Nieruchomości do inwestycji w wynajem – na co zwrócić uwagę?

O komfortowym i beztroskim życiu rentiera marzy każdy, jednak niestety realizacja takiego scenariusza nie jest łatwa. Zgromadzenie majątku, który generowałby odpowiednio wysokie odsetki, wymaga ciężkiej pracy, czasu lub odrobiny szczęścia. Może warto rozważyć nieruchomości?

inteligencja finansowa
8
Mam małą kwotę – lepiej kupić więcej srebra czy mniej złota?

Inwestowanie w metale szlachetne to doskonały sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Jest świetnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój majątek przed zawirowaniami na światowych giełdach i nieprzewidzianymi wydarzeniami o charakterze społeczno-politycznym.

inteligencja finansowa
Inwestowanie – jaką formę wybrać?

Inwestowanie polega na bieżącym angażowaniu środków pieniężnych i/lub czasu w celu późniejszego uzyskania korzyści i/lub zysków. Jak się do niego zabrać?

  • Polecana książka

    • książka Skazany na sukces (Wersja audio (MP3))